Де Голль прийшов до влади на хвилі народного невдоволення. Французи втомилися жити в умовах постійної економії та політичної кризи. До того ж набирали обертів колоніальні війни - африканські держави не бажали більше коритися метрополії.
Генерал обіцяв французам зміни. Отримавши всю повноту влади, Де Голль ліквідував четверту республіку та створив П'яту. За новою конституцією, президента в певних ситуаціях наділяли необмеженою владою. Скориставшись цим, де Голль розгорнув масштабну програму реформ.
Він відмовився від численних колоній Франції, натомість створив франкофонну співдружність націй. Франція почала різко нарощувати ядерний арсенал та проводити відповідні випробування. Паралельно з цим президент де Голль припинив членство своєї держави у НАТО та вигнав з країни всі іноземні військові бази.
Але абсолютизм Де Голля зіграв із ним поганий жарт. Упертий генерал не бажав дослухатися до думки простого народу, який і привів його до влади. Через скорочення соцвидатків країною прокотилася хвиля протестів. У 1969 році де Голль був змушений піти у відставку.