Контрнаступ по-українськи

Я регулярно нагадував про те, що контрнаступальні дії в Херсонській області ведуться фактично з того дня, як ЗСУ повернули Посад-Покровське на північному заході та перетнули Інгулець на північ від Херсона.

Цікаво Що потрібно звільнити ЗСУ, аби здобути ключ до перемоги

Проблема в тому, що контрнаступ багатьом бачиться приблизно так: генерал на білому коні з шашкою наголо веде в чистому полі в бій стрункі шеренги спецназу, які кришать ворога під гуркіт артилерії. Ні. Це не так. Принаймні в арміях, які воюють сучасними методами, а не епохи середньовіччя, й цінують життя як солдатів, так і цивільних.

Протягом останніх майже двох місяців ЗСУ старанно точили оборону російських окупаційних військ, які звезли в область величезну кількість сил та засобів, сподіваючись розвинути наступ на Миколаїв та Кривий Ріг.

Завдяки діям ЗСУ, підрозділи російських окупаційних військ вдалося заблокувати в Херсонській області, повністю нівелювавши їх наступальний потенціал. Регулярні удари по складах БК, паливно-мастильних матеріалів, командних пунктах та пунктах управління почали руйнувати систему управління та забезпечення передових підрозділів.

У результаті другий за чисельністю присутності російських підрозділів після донбаського плацдарм виявився для російських окупаційних військ захлопнутим. Просуватися вперед не можуть, передові підрозділи, які перебувають в обороні, сточуються, тил через удари ЗСУ по складах розтягується.

Радимо російські війська зазнають масштабних втрат в Україні: хто тягнутиме криваву авантюру путіна

Мости горять під ногами окупантів

Зараз удари почали концентруватися на мостах. Рішення дискусійне, але воно говорить про те, що Генштаб ЗСУ розглянув найінтенсивніший сценарій контрнаступу. Але, знову ж таки, інтенсивний – це не означає з шашкою наголо!

Удари по мостах дають можливість мінімізувати або повністю припинити перекидання сил і засобів на правобережну частину Херсонської області. Таким чином російські окупаційні війська, займаючи оборону та перебуваючи під постійним вогневим тиском, не зможуть поповнювати запаси свого БК, паливно-мастильних матеріалів, компенсувати втрати і навіть банально вивозити поранених.

Важливе На фронтах України зараз затишшя перед бурею, але буря триватиме недовго

Безславний кінець наближається

Тобто, як ви зрозуміли, жодних шашок наголо, а методична робота артилерії, ствольної та реактивної, й виснаження окупантів. Монотонне, методичне, рутинне, але максимально ефективне. Це і є контрнаступ, а не те, що багато хто бачить у фільмах Майкла Бея.

За час повномасштабної війни російські окупаційні війська показали, що наступати і впевнено почуватися на полі бою вони можуть тільки тоді, коли використовують тактику вогневого валу. Коли позбавляєш їх можливості використовувати цю тактику – вони здуваються й ні на що не здатні. Зараз ми спостерігаємо саме процес здуття їхнього угруповання на правому березі Херсонської області.

До теми – ЗСУ знищили на Херсонщині 5 командних пунктів окупантів: дивіться відео