Законопроект "Про додаткові заходи щодо забезпечення індивідуальної безпеки осіб, які виконують службові обов’язки в межах території, на якій введений воєнний стан або проводиться антитерористична операція", зареєстрований під номером 2806, у другому читанні та в цілому не набрав голосів. За повернення до повторного другого читання проголосували 230 депутатів.
Даним законопроектом пропонують дозволити особам, які виконують службові обов’язки в межах території, на якій введено воєнний стан або проводиться АТО, тимчасово отримувати зброю та/або спецзасоби індивідуального захисту і сповіщення про небезпеку.
Йдеться, зокрема, про членів Кабміну і представників міністерств, членів РНБО, працівників Адміністрації президента, інших центральних органів виконавчої влади, які виконують свої службові обов’язки у зоні АТО чи на території, де введено воєнний стан, а також працівників військово-цивільних та військових адміністрацій, місцевих держадміністрацій, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, що на постійній основі виконують службові обов’язки у межах зазначених територій.
Як зазначається у пояснювальній записці, метою законопроекту є створення необхідних гарантій забезпечення індивідуального захисту державних службовців, які постійно або тимчасово виконують свої службові обов’язки у межах території, на якій проводиться антитерористична операція.
"Крім того, з метою комплексного врегулювання вказаного питання проектом пропонується поширити вказані гарантії захисту посадових осіб під час виконання ними своїх службових обов’язків також в межах території, на якій уведено воєнний стан, адже особливий період починається згідно із законодавством не тільки з оголошення Президентом України мобілізації, але й із дня введення воєнного стану", — вказано у документі.
Нагадаємо, раніше парламент прийняв рішення, згідно з яким українські військові та медики, які перебувають у зоні АТО не можуть вільно користуватись мобільними телефонами. За відповідний закон проголосували народні депутати.