Володимир Зеленський вдруге з моменту повномасштабного вторгнення виїхав за межі країни. 9 лютого президент України відвідав Європарламент, де зірвав бурхливі оплески.

Важливо Вагомий крок до перемоги: чим ознаменувалося турне Зеленського країнами Європи

Литовська політикиня виокремила промову Зеленського

Раса Юкнявічене з'явилася в Європарламенті у вишиванці. Також вона виокремила промову Зеленського в Європарламенті.


Політикиня прийшла в українській вишиванці / Фото з фейсбуку депутатки

Зеленський сьогодні не тільки Президент України, він Президент всього вільного світу. Це відчувалося в пленарному залі, коли він виступав перед нами і перед всією Європою,
– написала вона.

Юкнявічене наголосила, що промова Зеленського була про Європу, "про те, що Україна повертається додому, про те, що вона захищає свій європейський спосіб життя, свободу бути іншим, свободу обирати, економічний і соціальний добробут".

Політикиня також зазначила, що після виступу Володимира Зеленського в парламенті був такий ажіотаж, якого вона раніше не бачила.

Усі співробітники адміністрації та радники зібралися у вестибюль перед пленарним залом, щоб хоч краєм ока побачити українських героїв! Але війну ще не виграли. Ми повинні зробити навіть більше, ніж зробили до цього моменту,
– додала Юкнявічене.

Другий закордонний візит Зеленського: головне

  • 8 лютого Володимир Зеленський прилетів у Велику Британію. Він зустрівся з прем'єром країни Ріші Сунаком. Ба більше, український лідер виступив у Вестмінстерському палаці Великої Британії.
  • Після цього глава держави полетів у Францію, де провів перемовини з президентом Франції Емануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
  • Далі Володимир Зеленський та Емануель Макрон полетіли разом у Брюссель. Там український лідер виступив з промовою в Європарламенті. Серед іншого, говорив про винищувачі та ракети. Детальніше читайте тут.
  • Опісля, дорогою з Брюсселя Володимир Зеленський зустрівся з польським колегою Анджеєм Дудою.