Василь Бурба, зокрема, сказав, що не має інформації про те, що затримання "вагнерівців" зірвали з боку оточення президента. Він впевнений, що це неможливо. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Важливо Участь України у спецоперації з вагнерівцями: реакція СБУ на цю версію
Що Бурба сказав про справу вагнерівців
- На його думку, зараз у ЗМІ чимало дезінформації та домислів запущених російськими медіа, що мають на меті зашкодити українським спецслужбами.
- Бурба зазначив, що оперативні служби розвідки уважно спостерігали і спостерігають за системними ворогами України. За його словами, це секретна інформація.
- Він також прокоментував свою відставку, заявивши, що з повагою поставився до рішення президента Зеленського звільнити його. Бурба додав, що наразі перебуває у відпустці зі сім'єю, а потім повернеться на службу.
Як військовослужбовець, я був і залишаюся поза політикою. Скажу одне – діями української розвідки народ України може пишатися. Але не всі на війні залежить від нас,
– сказав ексглава розвідки Міноборони.
Що відомо про чутки про українських спецслужб щодо затримання вагнерівців
17 серпня з‘явилася інформація про те, що СБУ нібито планувала спецоперацію із затримання в Києві бійців, що воювали проти України на Донбасі, котра "зірвалася після наради в Офісі Президента". Про зрив операції спочатку повідомив агент НАБУ Євген Шевченко. Згодом з посиланням на власні джерела про це заявив головред "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.
18 серпня журналістка Яніна Соколова на своєму ютуб-каналі оприлюднила начебто записи розмов і документи російських бойовиків ПВК "Вагнер", яких Білорусь видала Росії минулого тижня.
Як на це відреагували в Офіс Президента та ГУР Міноборони
- Голова Офісу Президента Андрій Єрмак спростував інформацію про те, що українські спецслужби розробляли операцію щодо вагнерівців у Білорусі. Єрмак назвав це "добре продуманою і спланованою дезінформаційною кампанією".
- Також Єрмаку нічого невідомо про те, що екскерівник ГУР Василь Бурба наполягав, щоб учасники наради в президента, на якій обговорювали операцію, пройшли поліграф.Водночас в Офісі Президента пообіцяли з'ясувати інформацію щодо можливої причетності ГУР та СБУ до документування появи російських бійців на території Білорусі.
- Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов також спростував версію. Ба більше, Буданов зазначив, що це була операція не українських, а російських спецслужб. Саме вони готували фейкову легенду про причетність до історії з вагнерівцями СБУ.
- А в СБУ закликали ЗМІ "уважніше ставитися до інформаційної гігієни та не поширювати чуток на користь недружніх країн".
Затримані вагнерівці в Білорусі: що треба знати
- 29 липня 32 бойовиків проросійського угрупування "Вагнера" затримали біля Мінська, ще одного спіймали на півдні країни.
- За словами білоруської влади, метою перебування вагнерівців у країні була "дестабілізація ситуації під час виборчої кампанії".
- Натомість російська влада, яка формально не має відношення до бойовиків, запевнила: Білорусь була лише відправною точкою для вагнерівців до Стамбула. Бойовики, мовляв, просто затрималися на довше, бо не встигли на літак.
- Україна надіслала запит на видачу їй 28 з 32 найманців – кожен з них брав участь у війні на Донбасі, а 9 навіть були громадянами України.
- 14 серпня влада Білорусі відпустила 32 з 33 найманців до Росії. Одного залишили, адже він – громадянин Білорусі.
- Офіційний Київ засудив таке рішення Мінська.