Про звільнення Ігоря Мурашова з полону російських військових 3 жовтня повідомив глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Інформація про зникнення Мурашова з'явилася 1 жовтня.

Дізнайтесь більше Окупанти затримали гендиректора Запорізької АЕС й вивезли його у невідомому напрямку

Мурашов повернувся до своєї родини

Рафаель Гроссі повідомив у твітері, що отримав підтвердження, що Мурашов "щасливо повернувся до своєї родини". Інших деталей глава МАГАТЕ не повідомив.

В "Енергоатомі" повідомили, що Мурашов повернувся з полону. Наразі гендиректор перебуває на підконтрольній Україні території.

Відомо, що окупанти викинули його на підконтрольну Україні територію ввечері 3 жовтня. Зараз Ігор Мурашов у безпеці та перебуває в Зовнішньому кризовому центрі ЗАЕС у Запоріжжі,
– йдеться у повідомленні.

Близько 19:50 в "Енергоатомі" опублікували першу світлину гендиректора ЗАЕС Ігоря Мурашова після звільнення з російського полону.


Ігоря Мурашова звільнили з полону / Фото "Енергоатом"

В "Енергоатомі" зранку 1 жовтня повідомили, що Ігор Мурашов був викрадений 30 вересня. Окупанти вивезли Ігоря Мурашова у невідомому напрямку. Чоловіка викрали, коли він їхав на своєму автомобілі в Енергодар з АЕС.

Мурашова зупинив російський патруль. Посадовця силоміць затримали та зав'язали йому очі, після чого інформації про те, де він перебуває – не було.

В Офісі генпрокурора повідомляли, що за фактом викрадення гендиректора Запорізької АЕС вже розпочали розслідування. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за порушення законів та звичаїв війни. Розслідування проводять співробітники СБУ в Запорізькій області.

Гендиректора ЗАЕС утримували в ізоляторі

Після викрадення Мурашова МЗС України закликало МАГАТЕ, ООН та Групу Семи вжити рішучих заходів. Згодом МАГАТЕ звернулося до Росії з проханням пояснити ситуацію.

Російські окупанти відповіли, що гендиректор ЗАЕС перебуває в ізоляторі тимчасового тримання.

Через викрадення Мурашова глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі знову вирішив поїхати у Київ та Москву. Попередній раз Гроссі був в Україні на початку вересня, коли відвідав Запорізьку АЕС.

Коментуючи викрадення Мурашова, Гроссі сказав, що це має дуже значний вплив принаймні на 2 з 7 незамінних компонентів ядерної безпеки, які він окреслив на початку повномасштабної війни в Україні. Повідомлялося, що гендиректор ЗАЕС несе відповідальність за забезпечення ядерної безпеки та безпеки станції.

Дізнайтесь більше – яка ситуація на ЗАЕС: дивіться відео