Так вважає Олександр Домбровський, член Комітету ВРУ з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки України.

"Ми повинні розвивати альтернативну енергетику в Україні не тільки тому, що у нас є зобов'язання, а тому що це стратегічний напрямок розвитку енергетики та тенденцій у світі. Спосіб, яким приймається рішення НКРЕКП — далекий від 100% легітимності. Потрібно шукати формулу компромісу, політичні рішення", — упевнений Домбровський.

Депутат також вважає, що рішення НКРЕКП знизити зелені тарифи відразу на 55% дуже сильно підкосило довіру іноземних інвесторів до цього сектора української енергетики.

"Це не те, що потенційно може вдарити, це вже сильно вдарило. Ударило по тенденціях і з розвитку альтернативної енергетики в Україні — в першу чергу відновлювальної енергетики, зеленої енергетики. Більше того, можу сказати, що такі рішення НКРЕКП суперечать Угоді про асоціацію з ЄС, вони суперечать нашим зобов'язанням, як членам Європейського енергетичного співтовариства. Я буквально кілька днів тому приїхав з Європейської міжпарламентської комісії з питань енергетичної ефективності та зеленої енергетики, альтернативної енергетики, де ці питання також піднімалися", — повідомив Домбровський.

На думку депутата, питання тарифів є принциповим, оскільки саме державні гарантії на незмінність "зелених" тарифів привели більшість інвесторів в українську альтернативну енергетику.

Нагадаємо, згідно з рішенням НКРЕКП від 27 лютого 2015 року, тарифи на відпуск електроенергії, виробленої на сонячних електростанціях, знижені на 55%. Для інших видів "зеленої" енергії тариф знижено на 50%. Таке рішення було прийнято в рамках продовження режиму надзвичайного стану в енергетиці, введеного відповідно до розпорядження Кабінету міністрів.