США закликає до стримання РФ та Китаю

Зміцнювати сили НАТО для протидії РФ та Китаю закликав глава міністерства оборони США Марк Еспер, пише пресслужба Пентагону.

Читайте також У США військовий піде під трибунал через злив інформації росіянину

Росія – дещо менший виклик, ніж Китай, але це всесвітній створювач проблем: через анексію Криму, ведення війни в Україні, загрози союзникам по НАТО та відправлення військових до Сирії та Лівії,
– це заявив Еспер.

На його думку, ситуація з Китаєм складніше, адже він прагне витіснити США "з регіону та бажано зі світової арени".

Збільшення видатків на оборону

Міністр оборони також наголосив, що Сполучені Штати роблять все, аби союзники та партнери по НАТО витрачали на оборону щонайменше 2% власного ВВП.

"Ми досягли великого прогресу у цьому протягом останніх кількох років, але потрібно й надалі працювати", – пояснив Еспер.

Та додав, що збільшення витрат альянсу можна лише вітати. Відтепер гроші повинні йти на стримування противників – Росії та Китаю.

Дізнайтеся більше США нададуть Україні ще чверть мільярда доларів військової допомоги

Військова допомога Україні від США

  • У середині червня Пентагон заявив, що США хочуть надати Україні в 2020 році військову допомогу в розмірі 250 мільйонів доларів "на додаткову підготовку, закупівлю спорядження і навчання з метою зміцнення потенціалу країни".
  • Крім того, в Україну надійшла партія ракет до протитанкових комплексів "Джавелін", а також допоміжне обладнання на загальну суму понад 27 мільйонів доларів.