Про це заявив посол України в Бельгії Микола Точицький під час виступу на Комітеті асоціації ЄС-Україна в Європейському парламенті, передає Укрінформ.

Читайте також: Воєнний стан та мобілізація: кому та коли потрібно йти до військкомату

"Події в Азовському морі – це продовження політики нашого сусіда, який не хоче визнати демократичний вибір народу України, що був продемонстрований під час Євромайдану. Три наші кораблі йшли у Маріуполь відповідно до всіх норм міжнародного законодавства і Морської конвенції. Дії проти них – це чіткий та конкретний акт агресії", – наголосив дипломат.

Він нагадав, що наразі три українські кораблі перебувають у Керчі, шестеро моряків поранені, та ще понад два десятки захоплені Росією.

Посол розповів, що саме після цих агресивних дій РФ Рада безпеки звернулася до парламенту з проханням оголосити воєнний стан.

За його словами, навколо введення особливого стану в Україні виникло чимало політичних спекуляцій, які є безпідставними та провокативними.

По-перше, воєнний стан став відповіддю на російську агресію. Друге – він оголошений відповідно до Конституції. Третє. Закон чітко визначає території, де він діятиме – там, де є загроза російської агресії. Четверте. Воєнний стан не зачіпає виборчий процес. Вибори відбудуться вчасно, у березні. Всі державні установи, банківська система, демократичні інституції працюватимуть у звичайному режимі,
– наголосив Точицький.

Дипломат також додав, що Україна залишається вірною всім взятим на себе міжнародним зобов’язанням.

"Ми не оголошували війни і не вдавалися будь-яких наступальних операцій. Наше завдання – захистити Україну, підвищити її спроможність захищатися", – сказав посол України.

Нагадаємо, у ніч на 26 листопада пройшло засідання РНБО, на якому розглянули питання ймовірного запровадження воєнного стану в Україні у зв'язку з ескалацією конфлікту в Азовському морі, а саме через те, що Росія обстріляла та затримала українські військові кораблі. Президент України Петро Порошенко підтримав пропозицію воєнного комітету щодо запровадження воєнного стану. Це питання підтримала й Верховна Рада на екстренному засіданні. Так, воєнний стан у 10 українських областях запровадять від 9 ранку 28 листопада.

Більше про воєнний стан дивіться у відео