Таку думку в коментарі сайту "24" висловив фінансовий експерт Олексій Кущ.
Тут проста ситуація: якщо Гонтарева зараз, наприклад, піде у відставку в умовах нестабільної коаліції, яка зараз існує, президент не зможе стовідсотково призначити в парламенті ту особу, яка йому необхідна на посаді голови Національного банку, відзначив експерт. Для цього потрібно буде знайти 226 голосів. Зважаючи на те, наскільки посада голови НБУ є контраверсійною, скільки є охочих покерувати Центральним банком країни, не факт, що вдасться призначити нову людину.
Країна, в якій буде виконуючий обов'язків голови Національного банку, може катастрофічно вплинути на фінансову систему та валютний ринок. Будь-яка співпраця з міжнародними фінансовими організаціями, в тому числі МВФ, буде заблокована. Тому, що МВФ не буде підписувати Меморандуми з виконуючим обов'язків,
– зауважив Кущ.
Посада голови Національного банку, за його словами, входить у квотну систему тих посад, які перерозподіляються серед учасників коаліції. Однак, це нонсенс. "Такого ніде у світі немає, щоб посада голови Національного банку була предметом політичних торгів. У нас реальність така, що ця посада входить у цю систему квот і перерозподілів", – зазначив експерт.
Звичайно, коли буде нова коаліція, тоді ця посада буде включена в перерозподіл, скажімо ця посада рівнозначна голові Верховної Ради, прем'єр-міністра тощо, додав Кущ.
Нагадаємо, 3 квітня, нардеп від БПП Ірина Луценко нібито заявила, що голова НБУ Валерія Гонтарева написала заяву про відставку. Та згодом вона сама спростувала цю інформацію.
Стосовно відставки Гонтаревої висловилися деякі депутати. Так, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко вважає що голову Національного банку України Валерію Гонтареву треба не просто звільнити, а відкрити проти неї кримінальне провадження. А лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко у кулуарах заявив, що Гонтарева хоче втекти з "Титаніка", який тоне.