Україна зацікавлена в тому, щоб Китай узяв участь у Глобальному саміті миру. Захід за участю світових лідерів має відбутися в Швейцарії.

Дивіться також Китай вирішив "піти у наступ": чому Пекін закликав США зупинити допомогу Україні

Про що говорили Кулеба та Ван Ї

Я зустрівся з китайським колегою Ван Ї, щоб обговорити двосторонні відносини, торгівлю та необхідність відновлення справедливого і тривалого миру в Україні. Я поінформував міністра закордонних справ Ван Ї про бачення України щодо майбутнього Глобального саміту миру у Швейцарії. Ми погодилися з необхідністю підтримувати українсько-китайські контакти на всіх рівнях і продовжувати наш діалог,
– написав український міністр.

Задушити Росію в обіймах

  • Політологи зауважують цікавий факт: Росія поступово стає проблемою для Китаю. Через те, що три китайські компанії допомагають росіянам, ЄС може запровадити санкції. Ініціативу поки блокує Орбан, але, швидше за все, її реалізують.
  • З іншого боку, Китай веде повзучу експансію територій Росії. Йому вигідно, щоб місцеве населення говорило китайською, як це відбувається в Амурській області. Тамтешній губернатор навіть привітав із Китайським Новим роком – китайською ж мовою.