В Амурському регіоні досить багато людей говорять китайською. Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст Сергій Асланян, зауваживши, що для місцевого населення так вигідно з огляду на майбутнє.
Дивіться також Китай готовий інвестувати понад пів мільярда доларів в Афганістан: усе заради чорного золота
Росіяни хочуть вижити завдяки Китаю
Китайці досить жорсткі люди. У них є відчуття приналежності до певної спільноти. Сергій Асланян пригадав, як перебуваючи у Китаї, помічав, що місцеві бачать у ньому тільки іноземця.
З Москви цього не видно. Наприклад, не видно, як повзуча експансія Китаю поволі відторгає російські території,
– підкреслив російський опозиційний журналіст.
Багато років тому, велика кількість земель Росії були закриті для самих росіян. Анклави з лісоперероблювання, контрабандне браконьєрство – все це охороняли китайці. Навіть зараз деякі місцеві з прикордонних регіонів розповідають, що бояться ходити вглиб територій, бо там по периметру стоять китайські охоронці. Вони озброєні.
Якщо прочитати китайську пресу, то там написано, що не треба вкладати в економіку суміжних територій, а треба дозволити своєму місцевому населенню асимілювати ці території, щоб зайти в них і тоді почати розвивати,
– зауважив Сергій Асланян.
Наприклад, у китайців є партійна преса, яка розповідає, що людям треба робити й це відбувається на рівні наказів. Тобто умовно можуть сказати, щоб китайські жінки переходили на територію Росії, одружувалися з місцевими чоловіками й так поступово виростили нове покоління китайців.
Коли Амурський губернатор говорить китайською мовою, то це вже запізніла реакція, бо його населення втікає у Китай жити. До війни багато росіян навіть здавали в оренду свої квартири, а самі на ці гроші шукали житло в Китаї. Люди розуміють, що в таких віддалених регіонах російська влада не покращуватиме економіку, рівень життя, тож всі просто хочуть вижити, а зробити це можна завдяки Піднебесній.
Амурський губернатор зрозумів, що вже зовсім скоро може прислуговувати іншому господарю з китайським квитком комуністичної партії. Якщо подивитися від Уралу до далекого Сходу – це територія, яку Китай поволі забирає,
– підкреслив Асланян.
Що наговорив Путін в інтерв'ю та до чого тут Китай
- Російський диктатор дав інтерв'ю американському журналісту й вкотре вирішив продемонструвати свою некомпетентність в історичних питаннях. Щоб надати своїм словам хоч якоїсь переконливості, Путін навіть приніс "листи", а тоді із завзяттям пів години розповідав, як нібито Сталін створив Україну. Так він намагався виправдати вторгнення в незалежну державу.
- Далі Путін попросив передати ті самі "листи" Богдана Хмельницького, але упродовж всієї розмови теку з ними так і не відкрив. За словами очільника Кремля, у цих записах нібито прохання українського гетьмана приєднати Україну до Росії. Карлсон постійно кивав і підтверджував слова Путіна, які надзвичайно нагадують карту Александра Лукашенка, на якій він колись показував "звідки на Білорусь готувався напад".
- На такі брехливі розповіді не забарилася реакція. Спершу китайський аналітик у соцмережах написав, що Путін одержимий історією Росії й це неможливо контролювати. Також він здивувався, чому ми маємо повертатися до подій, які відбулися століттями раніше, якщо живемо у сучасному часі. На цей допис відреагував американсько-китайський актор Роберт Ву, який зауважив, що за такою логікою Китай може претендувати на Владивосток та іншу величезну територію, яку колись вкрала Росія.