"Глітер" у повітрі – це залишки діяльності металургійних підприємств, так званий вуглецевий слід. Жителька Кривого Рогу опублікувала в інстаграмі відео, де показала наслідки чорного дощу.

До теми У Кривому Розі випав чорний дощ із "глітером": промовисте відео

Вітер дув не туди

У Кривому Розі розташоване металургійне підприємство "АрселорМіттал", з яким чимало жителів пов'язують незвичні опади. Представники компанії прокоментували ситуацію.

За інформацією пресслужби підприємства, під час дощу з "глітером" компанія працювала в звичному режимів. Вони заявили, що вплив виробничої діяльності на місто було мінімальним, оскільки "вітер дув не в ту сторону, де виявили вуглецевий слід.

Чорний дощ у Кривому Розі

Дощ із незвичними опадами випав у Кривому Розі 9 січня. Наступного ранку жителька міста протерла своє авто і показала, що воно вкрилося густим чорним шаром.

Інцидент трапився в районі місцевості Червона, де розташовані ставки металургійного комбінату. У коментарях під дописом криворіжці зазначили, що дощ із графітом випадає досить часто в різних місцях Кривого Рогу.

Наслідки дощу із "глітером" у Кривому Розі: дивіться відео

Проблеми з кліматом в Україні та світі

  • В Україні активно штрафують великі підприємства за забруднення довкілля. Нещодавно 4 мільйони гривень заплатила Державна продовольчо-зернова корпорація.
  • Генсекретар ООН Антоніу Гутерреш закликав керівництво країн відмовлятися від використання вугілля в енергетичній сфері. У світі кожна п'ята людина помирає внаслідок забруднення повітря, пов'язаного з викопним паливом.
  • У США прогнозують глобальний конфлікт через глобальне потепління. Країни конкуруватимуть за ресурси.

Дивіться відео: чи з'являться в Україні кліматичні мігранти