Крім того, 67,7% дніпрян вважають, що НАБУ, ГПУ та інші правоохоронні органи повинні перевірити діяльність мера та міськвиконкому.

Про це на прес-конференції в ІА "Мост-Днепр" повідомив керівник Агентства соціальних досліджень, кандидат політичних наук Віктор Пащенко.

Згідно з результатами дослідження 57,2% опитаних вважають, що рівень корупції в Дніпрі за останній рік виріс.

"Отримані дані стали результатом того, що міська влада Дніпра протягом останнього року постійно піддається звинуваченням в корупції з боку політиків, громадських діячів і правоохоронців. Останні арешти чиновників мерії за звинуваченням у корупції і безпосередньо при отриманні хабарів, антикорупційні розслідування журналістів і громадських активістів, спроби депутатів міської ради відправити у відставку секретаря міської ради та голову бюджетної комісії – все це, безумовно, впливає на оцінку городянами рівня корупції в Дніпрі і загальних перспектив розвитку міста. І судячи з даних опитування, тягар відповідальності в очах громадян за всі ці події лягає насамперед на мера – 58% респондентів відповіли, що, на їхню думку, Борис Філатов замішаний в корупційних схемах, реалізованих у Дніпрі", – сказав Віктор Пащенко.

Дослідження показало, що більшість дніпрян (61,4%) вважають, що в цілому місто розвивається в неправильному напрямку. Щодо кадрової політики мера, яка весь останній рік також викликала дуже багато нарікань, думки городян розділилися наступним чином: більшість опитаних негативно ставляться до призначення в команду мера колишніх "регіоналів" (38%), однак високий відсоток і тих, хто вважає це позитивним – 29,3%.

Схожа ситуація і з призначенням колишнього керівника дніпропетровського "Беркута" Андрія Ткаченка главою КП "Муніципальна поліція Дніпра": негативно – 40,3%, позитивно – 27,9%.

"Більшість опитаних жителів Дніпра – 60,3% – вважають "високим" або "скоріше високим" рівень корумпованості мера Бориса Філатова. За мером слідують його заступники Михайло Лисенко, Олександр Санжара, Світлана Епіфанцева і секретар міськради В'ячеслав Мішалов. Їх рівень корумпованості вважають "високим" і "скоріше високим" 40-48% жителів міста. Важливо відзначити, що ці показники можуть бути нижче, ніж у мера Філатова через те, що їх впізнаваність також значно нижча: кількість тих, хто не зміг відповісти на це питання становить 40-47% , – підкреслив голова "Агентства соціальних досліджень".

Відзначимо також, що більшість (53,1%) опитаних вважають, що секретаря міської ради В'ячеслава Мішалова необхідно позбавити мандата депутата міської ради, що в свою чергу є наслідком корупційного скандалу навколо перемог компаній батька Мішалова в тендерах міського бюджету на півмільярда гривень і досить високою інформованістю жителів Дніпра про сам скандал.

Опитування проводилося з 28 червня по 6 липня 2017 року агентство соціальних досліджень (Дніпро). Методом особистого інтерв'ю було опитано 1040 респондентів у віці від 18 років. Метод відбору респондентів – квотна вибірка (за ознаками віку і статі). Вибірка репрезентативна для міста в цілому за показниками віку, статі та поділу міста на райони. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1,5) становить 3,0%.