Лише впродовж перших днів німці розстріляли понад 33 тисячі киян через те, що вони євреї. Загалом за 2 роки окупації, за різними оцінками істориків, у Бабиному Яру знайшли свій останній притулок до 100 тисяч людей.

До теми Два слова, за якими мільйони скалічених доль, – Зеленський вшанував пам'ять жертв в Бабиному Яру

Голова Інституту нацпам'яті Антон Дробович заявив, що навіть у сумнозвісних фабриках смерті не вбивали стільки людей за такий короткий проміжок часу.

Через це Бабин Яр в усьому світі є одним із символів Голокосту.

Ми прагнемо, вшановуючи пам'ять жертв, повернути їм гідність, відібрану злочинною ідеологією. Це одночасно є і внеском у формування зрілої та гідної політичної нації, для якої права людини будуть базовою цінністю незалежно від походження, соціального чи іншого статусу,
– наголосив Дробович.

Дізнайтеся більше До яру скидали ще живих немовлят, – у СБУ відкрили архів зі страшними спогадами про Бабин Яр

Соціальний ролик Український інститут нацпам'яті презентував спільно зі студією "Диваки Продакшн". У ньому використали фрагменти виставки "Бабин Яр: пам'ять на тлі історії", історичну хроніку, а також кадри із німецько-білоруського фільму "Бабин Яр".

Історичний консультант ролика – Віталій Нахманович.

Соціальний ролик до 80 роковин початку розстрілів у Бабиному Яру: дивіться відео

Трагедія у Бабиному Яру: коротко

  • Трагедія у Бабиному Яру – один із найжахливіших символів Голокосту. Вона стала символом масового знищення євреїв у Східній Європі.
  • Лише впродовж 29 – 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру німці розстріляли понад 33 тисячі людей. Знищення продовжувалось й до 1943 року.
  • За різними оцінками, протягом Другої світової війни у Бабиному Яру загинули від 100 до 150 тисяч людей.