Пряма трансляція на
Останні випуски

До 12 мільйонів німців можуть втратити роботу через роботизацію

Роботизація
Роботизація / Фото з вільних джерел

Натомість бідніші країни переживуть менший соціальний шок через роботизацію, оскільки мають дешеву робочу силу, прогнозують дослідники.

Про це пише Der Spiegel з посиланням на дослідження американського Глобального інституту McKinsey. 3-12 мільйонів німців можуть втратити робочі місця через поширення роботів.

Загальна технологізація до 2030 року може скоротити на 24% кількість робочих годин в Німеччині. Для порівняння, у США, як вважають автори дослідження, роботи можуть забрати 23% робочого часу, у Китаї – 16%, в Індії – 9%.

Згідно з результатами дослідження, роботизація може вплинути на життя третини усього працездатного населення. Передовсім ідеться про професії офісних працівників, але також це стосується й, наприклад, слюсарів і кухарів.

Читайте також: О перспективах человечества – на Земле и за ее пределами

Однак, з іншого боку, цю проблему можуть збалансувати демографічні зміни – кількість працездатного населення до 2030 року може скоротитися на 3 мільйони осіб.

У цілому, як відзначають експерти, бідніші країни менше відчують вплив роботизації, оскільки вони мають дешевшу робочу силу і відповідно меншу потребу заміняти працівників роботами.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі