Про це заявила колишня радниця Трампа Фіона Гілл у книзі Девіда Сенгера. Уривки з праці публікує видання The Guardian.

Дивіться також Трамп – непередбачуваний, – Ступак припустив, який сценарій він би хотів запропонувати Україні

Позиція Трампа

Репортер The New York Девід Сенгер у книзі "Нові холодні війни: піднесення Китаю, російське вторгнення і боротьба Америки за захист Заходу" наводить слова Фіони Гілл. Жінка була старшою директоркою з питань Європи та Росії в Раді національної безпеки США у 2017-2019 роках.

Трамп дуже чітко дав зрозуміти, що він вважає, що Україна, і, звичайно, Крим, повинні бути частиною Росії. Він справді не міг змиритися з думкою, що Україна є незалежною державою,
– наводять слова Гілл у книзі.

Журналіст та автор книги робить висновок, що погляди Трампа співпадали з баченням Владіміра Путіна, який віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року – після того, як Трамп залишив посаду.

Також зазначається, що Гілл свідчила у першому судовому процесі щодо імпічменту Трампа через його спроби шантажувати Україну. Вона є співавторкою книги "Містер Путін: Оперативник у Кремлі" – біографії, яка має велику популярність.

Дональд Трамп: останні новини

  • Видання The Washington Post пише, що мирна ініціатива. Дональда Трампа полягає у відмові України від своїх територій на користь Росії. Тобто Київ мав віддати Крим та Донбас, а натомість отримав би так званий "спокій".
  • Водночас радник політика спростував повідомлене у цій статті. Він звинуватив журналістів у наклепі.
  • Володимир Зеленський розповів, що не чув таких ідей від експрезидента. Український лідер зазначив, що буде можливість поговорити з Трампом, то вислухає всі пропозиції. Водночас він додав, що запросив американця відвідати Україну.
  • Однак представники Трампа заявили, що жодних офіційних контактів Зеленського з ними не було.