Військовий експерт Сергій Грабський сказав 24 Каналу, що відтермінування допомоги Україні відкладає нашу перемогу. Проте він сподівається, що суперечності відійдуть на другий план і американські політики порозуміються щодо виділення коштів Україні.

Важливо Якщо Путін захопить Україну, то не зупиниться і нападатиме на союзників по НАТО, – Байден

Найгірший та найкращий сценарії розвитку подій

Водночас важливо пам'ятати, що в США існують певні протоколи та загальнонаціональний консенсус щодо підтримки України. Також важливо, що у Сполучених Штатах ще залишилось приблизно 5,9 мільярда доларів допомоги для допомоги Україні.

Для нас це критичний момент, але не треба драматизувати. Звісно гроші прийдуть. Тут згадуються слова Черчилля, який казав, що "американці все роблять правильно, але перед тим вони перепробують усі неправильні ходи". На жаль, ми з цим можемо стикнутися в наших реаліях,
– припустив військовий експерт.

Якщо ж розглянути найгірший та найкращий сценарії цієї ситуації, то за негативним розвитком подій, Україні виділять допомогу в січні 2024 року. А за позитивним – це її затвердження найближчими днями. За умови, якщо Конгрес не ухвалить рішення щодо допомоги Україні до 14 грудня, то наступного разу це буде можливе тільки у січні.

"Для США відтермінування вирішення цього питання на 20 – 30 днів не має значення. Але для нас – це критично важливий момент. Кожний день відтермінування надходження допомоги від США – це відкладання нашої перемоги", – наголосив Грабський.

Військовий експерт оцінив можливість виділення Україні допомоги від США: дивіться відео

Зможемо лише тримати оборону

За словами міністра оборони України Рустема Умєрова, з використанням західної зброї ЗСУ вдалося визволити 50% територій, які були під російською окупацією у 2022 році.

А тому західна зброя нам потрібна зараз. Без неї, впевнений військовий експерт, говорити про те, що ми зможемо протягом короткого періоду часу здобути перемогу, буде неправильним. Ми зможемо лише триматися на оборонних позиціях, на яких стоїмо під тиском противника.

"У будь-якому випадку в України немає іншого вибору як боронити нашу землю, наші міста та села, а також утримувати наші позиції. Від швидкості ухвалення рішення щодо надання Україні допомоги залежатиме термін перебування наших військ у стратегічній обороні, яка зараз є об'єктивною реальністю на полях битв", – зауважив Сергій Грабський.

Більше про допомогу Україні з боку США

  • Президент США у жовтні 2023 року зробив запит у Конгрес щодо пакета допомоги разом Ізраїлю та Україні на суму понад 105 мільярдів. З цієї суми 61,4 мільярда мала отримати Україна.
  • Пізніше новий спікер Палати представників Майк Джонсон наголосив на тому, що пакети допомоги Ізраїлю та України, мають ухвалюватись в Конгресі окремо.
  • Білий дім 4 грудня направив термінове звернення до Конгресу щодо виділення коштів Україні, адже ті, що були наданні раніше, закінчуються. Наразі США мають приблизно 5,9 мільярда доларів для допомоги Україні.
  • Також радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван зазначив 4 грудня, що у разі блокування Конгресом коштів для України, постачання Києву озброєння виявиться неможливим. Крім того, він впевнений, що кожен член Конгресу, який не підтримає допомогу Україні, "допоможе" Росії перемогти.
  • Радник Білого дому наголосив, що без виділення Конгресом коштів на надання Україні озброєння, постачати їй зброю неможливо.