Все ще тривають обговорення стосовно затвердження бюджету Сполучених Штатів на наступний рік та закладання в нього коштів на допомогу Україні. Водночас адміністрація президента Джозефа Байдена у середу, 6 грудня, оголосила про виділення не такого об'ємного, але все ж важливого пакета підтримки нашій державі.

Дивіться також "Нас всі кинули?": що насправді з допомогою від США

Новий пакет допомоги від США

У пакеті допомоги від Вашингтона закладена зброя, яка допомагатиме Збройним Силам давати відсіч російським окупантам, зокрема:

  • боєприпаси для установок протиповітряної оборони;
  • снаряди для високомобільних артилерійських ракетних систем;
  • інші артилерійські боєприпаси;
  • високошвидкісні протирадіаційні ракети;
  • протитанкові ракети;
  • боєприпаси для стрілецької зброї;
  • підривні боєприпаси для подолання перешкод;
  • обладнання для захисту критично важливої інфраструктури;
  • інше допоміжне обладнання.

У цей пакет включені обмежені ресурси, які залишаються доступними для допомоги Україні. Передбачено виділення озброєння та обладнання в рамках попередньо означених скорочень на 175 мільйонів доларів США,
– пишуть у Білому домі.

Окрім того, у Вашингтоні констатують: США важливо бути лідером у коаліції з 50 країн, що підтримують Україну, допоки ця війна не закінчиться – тобто допоки Росія не припинить чинити терор проти українців.

Головне питання ще не розв'язано

Від жовтня тривають дискусії навколо бюджету США на 2024 рік та закладеної в ньому підтримки Україні. Розпочалось все з того, що адміністрація Байдена надіслала запит до Конгресу щодо виділення 106 мільярдів доларів на національну безпеку. Ці кошти мають бути розподілені на допомогу Ізраїлю, Україні, Тайваню та посилення захисту кордону.

Політикам з обидвох партій Сполучених Штатів станом на цей час поки ще не вдалось досягнути консенсусу щодо цього. Парламентарі вимушені були навіть ухвалювати тимчасовий бюджет до початку лютого 2024 року. Українське питання в цій дискусії відігравало чи не найважливішу роль.

Разом з тим уже зараз, за словами пані посла України в США Оксани Маркарової, у Вашингтоні погодились: підтримка нашої держави повинна бути включена в бюджет на наступний рік.

Проте все ще немає одностайності стосовно питання захисту національного кордону від мігрантів. Маркарова наголошує, що це внутрішньо-політична дискусія всередині Америки, до якої Київ не має жодного стосунку. Але вона акцентує: через це затримується остаточне затвердження фінансування ЗСУ.