Про це в ексклюзивному інтерв’ю 24 Каналу розповів голова комітету закордонних справ Європарламенту Девід Макаллістер. Водночас він закликав Конгрес виділити кошти Україні, як це зробив нещодавно Євросоюз.
Дивіться також Коаліція військ НАТО в Україні та брак боєприпасів у ЄС: інтерв'ю з ексглавою Міноборони Литви
ЄС продовжує надати допомогу
Девід Макаллістер зазначив, що ще ніколи в історії існування Європейський Союз так не підтримував третю країну, як Україну. Йдеться про фінансову, економічну, гуманітарну, а також у військову підтримку нашої держави. Водночас ЄС не планує скорочувати допомогу, а навпаки – підтримуватиме скільки буде потрібно і за будь-яку ціну.
Ми точно знаємо, що поставлено на карту в цій війні, як українці захищають не тільки свою країну, не тільки свою свободу від цієї російської агресивної війни, ми з ними разом,
– нагалосив Макаллістер.
Євросоюз підтримує Україною, а також координує свої дії з партнерами – зі Сполученими Штатами Америки, Канадою, Великобританією, Норвегією, Японією, Австралією, Новою Зеландією, Південною Кореєю.
Глава комітету зазначив, що вони закликають Конгрес надати допомогу Україні – це важливо, особливо після того, як ЄС виділив 50 мільярдів за програмою підтримки Ukrainian Facility. Ці кошти надходитимуть протягом 4 років, щоб український уряд міг планувати свої дії і був впевненим у тому, що підтримка буде передбачуваною.
Позиція Шольца і Макрона
- Девід Макаллістер також прокоментував позицію Олафа Шольца щодо ненадання Україна далекобійних ракет Taurus. Він зазначив, що це робить канцлера Німеччини все більш ізольованим. Глава комітету Європарламенту не знає причин затримок з боку Шольца – адже він не володіє тими ж знаннями.
- В той самий час президент Франції Еммануель Макрон здійняв дискусію щодо можливості введення військ НАТО в Україну. Девід Макаллістер зазначив, що позиція ЄС чітка – ніякого безпосереднього втручання у війну, однак теоретично це змінило б правила гри. Він додав, що подібні ідеї не мають обговорюватися публічно.