Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан у щоденному військовому зведенні на 24 Каналі розповів, що це підготовка до отримання літаків F-16. Крім того, безпілотник врізався й в офісну будівлю "Газпрому".

До теми Дрони ефективніші за санкції: чи можуть удари по НПЗ змусити Росію припинити війну?

Система загоризонтного стеження

Світан зазначив, що система, в яку поцілив українську, виявляла об'єкти за горизонтом. Це початок боротьби за перевагу в повітрі. Літаки F-16, які ми все ж у підсумку отримаємо, ворог не має бачити з далеких відстаней.

Це одна з першочергових задач – знищення ППО ворога та того типу локаторів. Вони розташовані далеко від лінії фронту, вони повинні розташовуватись за 1000 кілометрів, бо можуть бачити на відстань до 3000 кілометрів, залежить від його потужності,
– зауважив льотчик-інструктор.

Влучання в офіс "Газпрому"

Безпілотники атакували офісу "Газпрому" в Бєлгороді. За словами полковника запасу ЗСУ, виконується завдання "потролити" наших американських друзів. Якщо не можна бити по НПЗ, то, значить, по офісах можна.

"Це військова ціль", – наголосив військовий експерт.

ППО в Україні

Як зазначив льотчик-інструктор, на Заході є понад 100 систем Patriot і декілька десятків SAMP-T/IRIS-T. Їх можна забрати з місць збереження та передати Україні. Одна для цього потрібне політичне рішення, якого наші партнери ухвалити не можуть.

Не хочуть, бо всі чекають мирних швейцарських столів. Носимось рік з мирними формулами, і всі чекають, чим ці мирні формули закінчаться. Поки вони закінчаться, в нас уже не буде, чого цими Patriot захищати. Питання треба вирішувати комплексно та просити озброєння та системи ППО,
– наголосив Світан.

Вибухи в Росії: останні новини