Зазвичай майже половина безпілотників не долітає до визначених об'єктів. Ексспівробітник СБУ Іван Ступак в етері 24 Каналу розповів, що частина БпЛА відвертають увагу російської ППО, інші ж вражають ціль.
Дивіться також Французькі топ літаки: на що здатні та чи відчули їх росіяни вже на собі
Як українські дрони атакують ворожі об'єкти
Колишній співробітник СБУ підкреслив системність ударів України по російських об'єктах. Якщо раніше експерти лінійкою вимірювали, скільки безпілотників долетіло і куди, то тепер видна узгодженість та структурованість атак, немає хаотичності.
Моя оцінка, що орієнтовно десь 50 – 60% долітають, а всі інші збиваються,
– зазначив Ступак.
Частина дронів, набитих мотлохом, летить приблизно 30 – 40 кілометрів. Їхня головна мета – відвернути на себе увагу російської ППО, бути знищеними й дати дорогу справжнім, коштовним та завантаженим вибухівкою БпЛА.
Саме у такий спосіб вдається ефективно завдавати ударів по нафтових сховищах та заводах з переробки, хімічній і авіаційній галузі, та навіть підприємствах, які займаються виготовленням мікроелектроніки. Її ж використовують для оснащення "Іскандерів" та "Панцирів".
У ніч проти 29 січня дрони СБУ та ССО уразили нафтоперекачувальну станцію "Андреаполь" та ракетний арсенал у Тверській області. Ще однією ціллю став 23-й ракетний арсенал міноборони Росії у Тверській області.