За словами Єнса Столтенберга, він не може підтвердити інцидент у Польщі. Про це очільник Альянсу заявив під час брифінгу 15 березня.

До теми НАТО вперше розгорнуло сили реагування: Альянс надсилає підкріплення на схід

НАТО про випадки в Румунії та Хорватії

Столтенберг повідомив, що система ППО НАТО відстежила дрон, який залетів на територію Румунії. Одразу ж була відповідна реакція. Зокрема, розпочалося розслідування. Цю ситуацію розслідують влада Румунії разом із НАТО.

Також Альянс розслідує ситуацію з падінням дрону на території Хорватії.

Наскільки ми розуміємо, дрон, що впав поблизу Загреба, – це не був дрон, що представляв військову загрозу. Це не була атака,
– наголосив він.

Столтенберг додав: ця ситуація показала країнам НАТО: якщо нарощується повітряна активність у регіоні, то треба бути дуже пильним та дуже обачними. Мовиться про моніторинг ситуації, щоб вчасно на неї відреагувати та щоб гарантувати безпеку.

Також очільник Альянсу підкреслив, що слід налагодити комунікацію з росіянами, аби запобігти випадкам, які створюють дуже небезпечні ситуації.

"Саме тому ми нарощуємо свою присутність та нарощуємо можливості для моніторингу", – зауважив він.

Зверніть увагу Безпілотник, який впав у Хорватії, ніс авіабомбу, вагою 120 кілограмів

Як НАТО нарощує свою пильність і присутність

За словами Столтенберга Альянс застосовує нові види техніки, зокрема системи Patriot. Також патрулює повітряний простір і нарощує свої потужності для відстеження та моніторингу.

"Щоб ми власне змогли зреагувати, якщо це буде потрібно", – зазначив генсек НАТО.

Безпілотники, які перетнули кордони НАТО: що відомо

  • За даними Командування Повітряних Сил ЗСУ, російський дрон полетів у напрямку Польщі та навіть перетнув кордон. Однак невдовзі провернувся на територію України, і тут його збила українська система ППО. Трапилось це 14 березня – на 19-й день війни, яку Росія почала проти України.
  • Того ж дня інший російський безпілотник розбився на території Румунії. Ворожий апарат приземлився біля дому одного з місцевих жителів.
  • Раніше у ніч проти 11 березня російський дрон упав у західній частині хорватської столиці Загреба. У результаті було чутно вибух і на місці падіння утворилася вирва. За даним західних ЗМІ, мовиться про Ту-141 "Стриж." Літальний апарат прилетів з повітряного простору Угорщини, а звідти – з Румунії. За даними міноборони Румунії, безпілотник пробув на території країни лише декілька хвилин – у період з 23:23 до 23:26.

Актуально – У Чернігові вилучили з житлових масивів авіабомби: дивіться відео 24 каналу