А ще вони регулюють кругообіг води, адже сприяють хмароутворенню і рясним опадам. Лише ліси басейну Амазонки щодня випаровують 20 мільярдів тонн води.
Найбільші ареали дощових лісів розповсюджені в Південній та Центральній Америці, в екваторіальній Африці та Індонезії. Тут зосереджено принаймні дві третини усіх видів тварин і рослин, що є на планеті.
А ще біологи переконані, що джунглі приховують сотні тисяч досі невідомих представників флори і фауни. Біорозмаїття є запорукою балансу в екосистемі. Раптове зникнення хоча б якогось виду комах безумовно вплине й на інших мешканців лісу.
Корінне населення тропічних широт навчилося жити в гармонії зі світом природи. Втім у світі є чимало таких, хто розглядає дощові ліси як джерело збагачення. Для цього наймають людей, розчищають величезні площі і засаджують цілі плантації рису чи іншої зернової культури. Землі, перетворені на ниви чи пасовища, за кілька сезонів виснажуються і землероби завойовують нові території, залишаючи після себе спустошення.
Ще однин ворог джунглів - деревообробні компанії. Деякі країни екваторіальної Африки за лічені роки втратили 90% лісового покриву. Вони були бідними і бідними залишилися, а гроші, виручені за цінну деревину, осіли в кишенях іноземних бізнесменів.
В Бразилії в басейні Амазонки щороку зникає 26 тисяч квадратних метрів лісових масивів. Причому 70% площ вирубують нелегально. Уряд країн назвав тотальну вирубку лісу національною проблемою.