Що буде з валютою влітку

Аналітики стверджують, що цей рух почався ще у травні, коли населення стало активніше купувати іноземну валюту. Готівковий ринок також відчув певний ажіотаж, що призвело до збільшення попиту на долари.

Читайте також Для киян відключення триватимуть вдвічі довше: чому так відбувається

Однак експерти вважають, що це тимчасове явище, і розраховують на стабілізацію курсу в майбутньому.

На початку червня Національному банку вдалося зупинити девальваційний тренд. Протягом перших днів червня гривня посилилася, знижуючи своє становище відносно долара. Це призвело до помітного зміцнення гривні, зокрема в готівковому сегменті ринку, де курс стабілізувався у коридорі 40 – 41 гривні за долар.

Що впливатиме на курс

Експерти вважають, що в червні ситуація на валютному ринку буде залежати від кількох економічних, воєнних та соціальних факторів. Зокрема, можливе посилення інфляційних процесів у країні.

Крім того, будь-яке загострення на фронті може впливати на всі сфери життя, особливо у регіонах, що найбільше страждають від ворожої агресії. Результати мирної конференції за українською "Формулою миру", запланованої на середину місяця, також можуть визначити подальші тенденції.

У червні очікується корекція курсу іноземної валюти на рівні 40,00 – 40,3 гривні за долар у перший тиждень торгів, а пізніше можливий ріст курсу до рівнів 40,5 – 40,95 гривні за долар.