В Енергоатомі зазначили, що запустили його 11 жовтня після ремонту. Деталями в ефірі телемарафону поділився президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.
Читайте також ППО посилилась, але є нюанс: чи зможе Україна захиститись від атак по енергетиці
Наскільки зросла кількість електроенергії
Відомо, що ремонт завершили на чотири дні раніше, ніж планувалося. Наразі це вже восьмий із дев'яти енергоблоків, які працюють на підконтрольній Україні території. Його відремонтували у межах наймасштабнішої за всю історію незалежності ремонтної кампанії у національній енергетиці.
Об'єднана енергосистема України зміцнилася ще на 415 МВт потужності.
Я дуже радий доповісти, що сьогодні зранку був запущений наш восьмий вже енергоблок з дев'яти, які перебувають на території підконтрольній Україні,
– зазначив Котін.
Він додав, що у листопаді з планового ремонту виведуть ще один енергоблок. Це означатиме, що до енергомережі під'єднають та працюватимуть на максимальній потужності всі дев'ять енергоблоків. Відтак, упродовж осінньо-зимового періоду атомна генерація забезпечуватиме понад 50% електроенергії, якої потребує Україна.
Котін додав, що на цьому енергоблоці встановили нове паливо виробництва американської компанії Westinghouse Electric Sweden AB. За його словами, воно чудово працює і в Енергоатомі дуже задоволені.
Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що минулої зими атомна генерація стала основою енергосистеми країни. Вона залишатиметься такою і цього опалювального сезону.
Загалом електроенергії, яку генерують наші електростанції, достатньо для покриття потреб споживачів. Працівники всіх видів генерації та розподільних мереж працюють 24/7, щоб вчасно підготувати енергосистему до зими,
– додав він.
Повернімося до ядерного палива компанії Westinghouse Electric Sweden AB. Його використання Україною – яскравий приклад того, як можна похитнути монополії Росії на ринку ядерного палива. Так, наша держава задає тренд і може підштовхнути до аналогічних дій інші країни. Це дозволить з ринків ядерних технологій викинути країну-агресорку.