Запрацює програма "Доступна іпотека" для певних категорій українців з 1 жовтня. Крім цього, з 2023 року скористатися умовами зможуть усі громадяни, але за ставкою 7% річних.

Читайте також Це реально: як торгувати криптовалютою без жодних комісій

Хто може отримати: чотири категорії громадян

Першими скористаються умовами "Доступної іпотеки" під 3%:

  • військовослужбовці Збройних Сил за контрактом, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міноборони, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держтрансслужби, військові прокурори Офісу Генерального прокурора, особи рядового і начальницького складу ДСНС, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро, поліцейські та члени їх сімей.
  • медичні працівники (фахівці та професіонали) закладів охорони здоров’я, педагогічні, наукові працівники закладів освіти державної або комунальної форми власності.
  • ветерани війни та члени їх сімей, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, визначені статтею 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
  • внутрішньо переміщені особи.

До слова, начальниця управління по роботі з партнерами "Глобус Банка" Катерина Личана у коментарі 24 каналу, розповіла, що програма, швидше за все, буде ще доопрацьовуватись.

Цікаво В Україні зміняться правила продажу квартир у новобудові: що варто знати

Чи зміниться ціна на житло в Україні

Нещодавно в Україні підписали закон про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому.

  • Як розповіла 24 каналу Мартина Богуславець, виконавча директорка Інституту законодавчих ідей, закон може стимулювати здорожчання житла в новобудовах.
  • Але ціна зросте тільки на квартири, які лише зараз почнуть будувати. Тож на сьогодні не варто очікувати підняття з цієї причини.