Як повідомляє "Європейська правда" угоду щодо купівлі НПК вони уклали в січні 2020 року.
Зверніть увагу Остаточне знищення: Коломойський показав крайню межу, до якої може шантажувати
Їхніми бенефіціарами також стали:
- Мордехай Корф,
- Юрій Кіперман,
- Світлана Делі,
- Євген Кричевський,
- Дмитро Потішман,
- Олексій Буйніс,
- Оксана Палиця,
- Уріел Лейбер.
Ігор Палиця
Свого часу він уже мав стосунок до "Нафтохіміка Прикарпаття". Зокрема, протягом 1999 – 2003 років виконував обов’язки голови правління цього підприємства.
Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов
Упродовж 2009 – 2019 років акції "Нафтохіміка Прикарпаття" та "НПК-Галичина" було розподілено між державою (26%) та чотирма офшорними компаніям з Британських Віргінських островів: ROMANNOR INVESTMENTS LTD, DOMENNIUM ENTERPRISES LTD, WEAVERNAL HOLDINGS LTD і DENEIRO VENTURES LTD. Усі ці компанії ЗМІ пов’язували з групою "Приват", що належить Ігору Коломойському та Геннадію Богоболюбову.
Крім того, стосунок до цієї групи свідчить фінансовий зв’язок банку та нафтопереробного комплексу. Зокрема, "НПК-Галичина" – фігурує у кримінальному провадженні про створення злочинної організації для заволодіння коштами "Приватбанку". Мовиться про 126 мільярдів гривень, які було виведено в період, коли "Приватбанк" уже визнали проблемним і він потребував оздоровлення.
Видання додає, що "НПК-Галичина" – одна з тих 193 компаній, які Коломойський і Боголюбов фактично врятували. Вони перевели її борги на 36 неопераційних, здебільшого, новостворених компаній, які не мали достатніх коштів для обслуговування кредитів.
В квітні 2019 року суддя надав слідчим дозвіл на вилучення документів "Галичини".
Цікаво Коломойський розуміє, що програє, – Фурса про справу "Приватбанку"
Уріел Лейбер
Він є ще однією дуже близькою особою до родини Палиць. За даними журналістів, Лейбер разом із батьком нардепа Петром Палицею був співвласником двох паливних компаній "Мавекс" і "Петроліум-Інвест".
Нині він фігурує у справі за позовом "Приватбанку" проти Коломойського, яку розглядають у Канцелярському судді штату Делавер (США). В позові мовиться про звинувачення у відмиванні мільярдів доларів через делаверські фіктивні, так звані shell-компанії, які купували підприємства. Також у позові зазначено про комерційну нерухомість в США на користь Коломойського та Боголюбова.
"Приватбанк" в офіційній заяві щодо позову наголосив, що вимагає відшкодування збитків у розмірі кількасот мільйонів доларів. Оскільки, як вважає банк, він зазнав саме такого збитку у результаті різних протиправних дій, які вчинили його колишні співвласники та наближені до них особи. Це Мордехай Корф, Хаїм Шошет і Уріель Лейбер.
До теми Коломойський програв суд у Британії: "Приватбанк" розраховує отримати 3 мільярди доларів
Крім того, збитків "Приватбанку" завдали деякі зареєстровані в США компанії. У їхній діяльності брали участь вищезазначені особи.