Чому гривня послабшала

Банкірка Анна Золотько, у коментарі 24 Каналу зауважила, що курсова корекція, яка розпочалася від понеділка, була спровокована невеличким зростанням попиту після доволі тривалого та глибокого зниження вартості долара на готівковому ринку. Разом з тим жодних підстав говорити про ажіотаж на ринку немає.

Цікаво Долар помітно подорожчав: як змінився курс за вихідні

Анна Золотько

Директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку

Різниця між курсами купівлі та продажу американської валюти навіть попри зміну тренду залишається вкрай низькою, на межі рентабельності. Це, з одного боку, свідчить про відсутність більш-менш серйозних дисбалансів на ринку, а з іншого – про ймовірність курсового розвороту будь-якої миті.

Яка ситуація зараз та чого чекати далі від курсу

Банкірка також розповіла, що до початку цього тижня готівковий курс гривні стабілізувався в межах 38,75 – 38,85 гривні за долар та наразі утримується у цьому коридорі попри перманентні спроби учасників ринку підтримати зростаючий тренд.

Цього тижня з високою ймовірністю слід очікувати на різнонаправлений рух курсу. При цьому вартість американської валюти, на мою думку, знаходитиметься в діапазоні 38,3 – 39,1 гривні за долар,
– прогнозує Золотько.

Готівковий курс 20 березня

  • Долар в банках України можна продати в середньому за 38,40 гривні (+5 копійок проти 17 березня), а купити за 38,90 гривні (+15 копійок).
  • В обмінниках купують долар в середньому за 38,58 гривні (+18 копійки), а продають – за 38,87 гривні (+12 копійок).
  • На чорному ринку купівля долара в середньому на рівні 38,70 гривні (+8 копійок), а продаж – 38,82 гривні (+10 копійок).