У понеділок Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду обговорила ухвалену програму. Про це повідомила пресслужба НБУ.
Цікаво Неймовірна сума допомоги: що США і ЄС запланували для України у 2023 році
Що передбачає нова моніторингова програма
Моніторингова програма спрямована на допомогу Україні в підтримці макроекономічної та фінансової стабільності й передбачає ряд заходів, направлених на посилення мобілізації доходів державного бюджету, пожвавлення внутрішнього боргового ринку, зміцнення фінансового сектора та підвищення прозорості й ефективності управління в секторі державних підприємств.
План заходів має чотиримісячний період виконання та не передбачає безпосередньо фінансової допомоги. Разом з тим їх проведення є необхідною передумовою для переходу до нової довгострокової програми розширеного фінансування МВФ.
З огляду на наявність макроекономічної рамки, підтвердженої МВФ, Україна розраховує, що затвердження програми зможе надати нашим партнерам упевненість та оптимальні умови для забезпечення достатньої ритмічності фінансових надходжень в умовах значних потреб у платіжному балансі та державному бюджеті,
– прокоментував ухвалення Моніторингової програми Голова Національного банку Андрій Пишний.
Він додав, що НБУ готовий виконати всі взяті на себе зобов’язання. В рамках оновлення стратегії фінансового сектору Нацбанк разом з експертами МВФ розробить принципи оцінки якості активів та проведення стрес-тестів для банків. Окрім того, програма передбачає комплекс заходів для стримування емісійного фінансування бюджету наступного року.
Нагадаємо, у ЄС домовилися обмежити газові доходи Росії, встановивши стелю ціни на російське паливо. Гранична ціна становить 180 євро за мегават-годину.