"Національна компанія невідкладно запропонує держателям (власникам – 24 канал) єврооблігацій угоду на відтермінування виплат у відповідності до умов, визначених урядом у розпорядженні КМУ № 625-р від 21.07.2022", – мовиться у повідомленні "Нафтогазу".

Читайте також Ідеальна нагода: чому варто інвестувати у криптовалюти вже зараз

У компанії також додали, що цей процес має бути частиною спільних дій уряду та інших державних компаній щодо пропозиції аналогічних умов відтермінування виплат за єврооблігаціями.

"Нафтогаз" працює з усіма зацікавленими сторонами, аби отримати згоду власників єврооблігацій,
– підкреслили в компанії.

Що цьому передувало

  • 21 липня Кабмін своїм рішенням визнав незадовільною роботу правління НАК "Нафтогаз України", пов’язану зі зміною кредитних умов з емітентом його єврооблігацій Kondor Finance plc.
  • "Нафтогаз" раніше звертався до власників євробондів, просячи добровільного відстрочення виплат.
  • Агентство Reuters повідомило, що консультанти кредиторів "Нафтогазу" рекомендували відхилити прохання НАК про відстрочку виплат та наполягати на повному погашенні облігацій на 335 мільйонів доларів.
  • 25 липня компанія повідомила, що не отримала згоди кредиторів на відстрочку погашення єврооблігацій на 335 мільйони доларів та попередила про "жорсткий дефолт" за євробондами.
  • 26 липня "Нафтогаз" оголосив про дефолт за єврооблігаціями.

Які євробонди "Нафтогазу" зараз в обігу

Нині на ринку перебувають в обігу 3 випуски єврооблігацій "Нафтогазу", усі вони були розміщені у 2019 році:

  • у липні – трирічні на 335 мільйонів доларів під 7,375% та п'ятирічні на 600 мільйонів євро під 7,125% (п'яту частину бондів у євро викупив ЄБРР),
  • в листопаді – семирічні на 500 мільйонів євро із дохідністю 7,625%, дата погашення випуску на 335 мільйонів доларів – 18 липня 2022 року.

Може зацікавити – момент влучання по Антонівському мосту на Херсонщині: дивіться відео