"Газпром" в звіті з Міжнародних стандартів фінансової звітності повідомляє, що засідання суду по цьому клопотанню заплановане на кінець квітня 2020 року. "Газпром" вивчає можливості щодо захисту своїх інтересів, зазначає російська компанія.

Важливо: Україна та Росія провели неанонсовані газові переговори у Відні

Що відомо про борг "Газпрому" перед "Нафтогазом":

22 грудня 2017 року "Нафтогаз" виграв арбітраж проти "Газпрому" у справі про постачання газу. Також "Нафтогаз" домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів газу у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів.

Тож за результатами двох арбітражів між компаніями – на поставку і транзит газу – "Газпром" повинен доплатити "Нафтогазу" 2,56 мільярда доларів. Зауважимо, що через пеню сума боргу "Газпрому" вже перевищила 2,7 мільярда доларів, але компанія надалі відмовляється повертати Україні гроші.

До теми: "Нафтогаз" запропонував "Газпрому" спосіб повернути борг

27 листопада 2019 року "Газпром" програв слухання в апеляційному суді на рішення Стокгольмського арбітражу. Відтак, суд зобов’язав "Газпром" виплатити 1,02 мільйона євро судових витрат.