Існує думка, що у 2023 році українці будуть готові торгуватися та продавати свою нерухомість дешевше, аби мати готівку на руках.

Актуально Україна сама фінансує війну: на що тоді дають гроші партнери

Крім того, наприкінці цього року зацікавленість у продажі житла серед населення буде вищою, ніж зацікавленість у покупці, оскільки зайвих грошей люди не мають.

Попит на нерухомість не зазнав суттєвих змін

Як розповів 24 каналу Юрій Піта, президент асоціації нерухомості України, у порівнянні з серпнем-вереснем, дані за жовтень не мають суттєвих змін щодо купівлі житла. Падіння активно попиту на житло не відчувається.

Юрій Піта

Президент асоціації нерухомості України

На окремі сегменти, як от нерухомість у розмірі 50 – 70 тисяч доларів та дешевше, попит залишається. А от те, що дорожче, люди не ризикують купувати. Варто зауважити, що попит залишається на заході України, що не можна сказати за центр.

Зверніть увагу, експерт наголошує, що зараз українці не готові продавати свою нерухомість тому, що не готові віддавати її дешевше, ніж очікували. А ціни на сьогодні все ж таки знизилися.

Для того, щоб продати, потрібно щось купити. А чимало укладених угод раніше — це коли людина продавали нерухомість, брала кредит і потім купувала іншу нерухомість. Зараз такого явища не спостерігається. Реально на сьогодні те, що кількість пропозицій знизилася,
– додає Піта.

Чи впливає ситуація на фронті на купівлю житла в Україні

Дії на фронті – це один із психологічних чинників, що впливає на ринок нерухомості. Значні перемоги української армії, як от повернення Херсону, безумовно дають надію. Це допомогає людям прийняти рішення щодо купівлі нерухомості.

І хоч Херсон Україна повернула нещодавно і ринок ще не сильно відреагував на цю подію, але вже зараз спостерігається інтенсивніше укладання угод щодо купівлі. І навіть доволі дорогих угод. Є випадок, коли клієнти купили нерухомість за понад 1 мільйон доларів,
– каже Юрій Піта.

Читайте також Через війну нерухомість впала в ціні: що буде далі

А що з орендою житла

Ціна на оренду житла у листопаді трішки впала, порівняно з жовтнем. За даними dom.ria, середня ціна за об'єкт в Києві – 32 495 гривні, а минулого місяця ціна становила 34 597 гривні.

  • У Львові середня ціна становить 20 309 гривні, у той час в Ужгороді – 24 371 гривні. Трішки зменшилася оренда в Дніпрі – 18 685 гривні.
  • В Івано-Франківську, Вінниці та Чернівцях, ціна коливається від 15 тисяч гривень до 12 тисяч гривень.
  • Середня ціна оренди у Луцьку, Полтаві, Тернополі, Хмельницькому та Черкасах орієнтовно 10 тисяч гривень. В Одесі трішки менше – 8 774 гривні.
  • Найменша середня ціна за об'єкт в Рівному, Житомирі, Харкові, Запоріжжі, Миколаєві та Херсоні – орієнтовно від 7 тисяч гривень до 4 тисяч гривень.