Варто зазначити, що опалення у будинках українців вмикають тоді, коли середньодобова температура впродовж трьох діб становить нижче за +8 градусів. У яких містах уже ввімкнули опалення й де подадуть тепло найближчим часом – читайте у матеріалі 24 Каналу.

До теми Підготовка триває: Шмигаль повідомив, коли в Україні почнуть вмикати опалення

У Києві 16 жовтня розпочали підключення до тепла житлових будинків. Це пов'язано з тим, що синоптики прогнозують стабільне зниження температури.

На запуск централізованої системи теплопостачання Києва, що є однією з найбільших у Європі (протяжністю теплових мереж близько 3 тисяч кілометрів), необхідно кілька днів. Тому рішення розпочати опалювальний сезон є цілком виправданим,
– написав Кличко.

Він наголосив, що це рішення важливе, оскільки похолодання спонукало б до масового використання киянами електричних приладів для обігріву. Це призвело б до перевантаження системи електропостачання.

Кличко також сказав, що всі служби столиці, відповідальні за старт та проходження опалювального сезону, працюють у посиленому режимі, щоб забезпечити киян необхідними сервісами.

Загалом станом на 20 жовтня у Києві до опалення підключили вже 7 175 будівель. Зокрема, з теплом на сьогодні 254 навчальних заклади, 378 дитячих садочків, 150 медзакладів та 165 адмінбудівель і закладів соціально-побутового напряму. Що стосується осель киян – з опаленням наразі 6,2 тисячі житлових будинків.

Варто зазначити, що установи та заклади соціальної сфери підключають за індивідуальними заявками їхніх керівників. Також за індивідуальними заявками управителів місто подає тепло в будинки ОСББ, ЖБК та відомчі.

Раніше у Львівській міській раді повідомили, що вже 15 жовтня розпочали подачу тепла. Тариф для мешканців буде застосовуватися той, який діяв станом на 24 лютого 2022 року. Оскільки собівартість тарифу зросла, то різницю має компенсувати держава.

Натомість 20 жовтня у міськраді повідомили, що опалення будинків призупиниться через зростання температури повітря на вулиці. Постачання тепла планують відновити з наступного тижня, коли температура знову впаде.

У Вінницькій міській раді розповіли, що працівники "Вінницяміськтеплоенерго" доклали максимум зусиль для підготовки міста до опалювального сезону. Зокрема, були завершенні усі заплановані роботи з технічного обслуговування та ремонту теплового комплексу.

Наразі розпочато процес поступового запуску котелень та виведення їх на технологічні параметри,
– зазначили у підприємстві.

У міськраді наголосили, що подача тепла у будинки відбувається поетапно з 16 жовтня. Все місто буде забезпечено опаленням.

У Вінницькій міській раді також підкреслили, що першочергово за розподіл тепла по будинку відповідальність несуть голови ОСББ та керівні компанії. Водночас подача тепла у заклади охорони здоров’я за відповідними заявками від керівників у Вінниці відбулася ще минулого тижня.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків сказав, що в середу, 18 жовтня, місто розпочало опалювальний сезон.

Він наголосив, що в пріоритеті для міста подати тепло в лікарні, школи та садочки. Оскільки система опалення централізована, то тепло будуть одразу запускати в будинки міста.

Марцінків також закликав людей звертатися в оперативну службу реагування, якщо виникатимуть проблеми з опаленням. Мер пообіцяв, що аварійні бригади швидко реагуватимуть на ці виклики.

У комунальному підприємстві "Житомиртеплокомуненерго" розповіли, що вже 16 жовтня розпочали опалювальний сезон. Зокрема, лікарні й дошкільні заклади вже отримують тепло, а в школах опалення увімкнуть після осінніх канікул.

Іде процес розпломбування котелень, які подають тепло на багатоквартирні житлові будинки. Потягом 2 – 3 днів тепло почне подаватись до будинків,
– мовиться у дописі підприємства.

Там також висловили надію, що цей опалювальний сезон буде легшим за попередній. Підкреслили, що провели всю необхідну підготовку, щоб нівелювати можливі зовнішні втручання у процес опалення.

В акціонерному товаристві "Облтеплокомуненерго" зазначили, що у Чернігові, за заявками керівників, минулого тижня розпочали подачу тепла до п'яти медичних установ.

16 жовтня з котелень "Облтеплокомуненерго" почався пуск тепла до двох медичних установ, однієї загальноосвітньої школи та 23-х дитячих садочків.

Секретар Рівненської міської ради, виконувач обов’язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян підписав розпорядження про початок опалювального сезону в Рівненській міській територіальній громаді. Зокрема, тепло почали подавати у місто 17 жовтня.

Шакирзян наголосив, що першочергово теплопостачальним підприємствам доручили забезпечити теплом об’єкти соціального призначення – школи, дитячі садочки, медичні заклади. У будинки тепло доручили постачати опісля.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що у місті з 18 жовтня розпочали подачу тепла до житлових будинків. Утім, в тих оселях, балансоутримувачі яких завчасно не зробили заявку, батареї потеплішають дещо пізніше.

Деякі балансоутримувачі будинків досі не звернулися до "Черкаситеплокомуненерго", аби заповнити внутрішньобудинкові системи, тож їхнє заповнення і подача опалення може зайняти від трьох до п'яти днів,
– сказав він.

Мер зазначив, що "Черкаситеплокомуненерго" розпочало роботи, щоб подати тепло в домівки кожного споживача міста.

Директор Луцьктепла Іван Скорупський розповів, що 18 жовтня у місті розпочався опалювальний сезон. Спочатку тепло обіцяють подати до лікарень, шкіл і садочків, а потім до житлових будинків.

Мер Луцька Ігор Поліщук 19 жовтня написав у своїх соцмережах, що тепло подано майже в 82% будинків. Частина осель поки що відмовилась від опалення задля економії.

За його словами, увімкнено 100% котелень Луцьктепла та підключено до опалення всі школи, садочки та лікарні. Міський голова додав, що у Луцьку було лише 6 проривів на мережах до 12 будинків, що значно менше, ніж у минулі опалювальні сезони.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов заявив, що Харків готовий до нового опалювального сезону. За його словами, у сховищах розміщено близько 16 мільярдів кубічних метрів блакитного палива.

Крім того, міський голова Ігор Терехов запевнив Чернишова, що місто на 100% готове до опалювального сезону. Уже 23 жовтня він оголосив про початок опалювального сезону у місті. За його словами, в регіоні очікується похолодання, тому почався запуск роботи усіх котелень міста.

Відповідальні комунальні служби посилено працюють над тим, щоб якнайшвидше забезпечити теплом житлові будинки харківʼян і міські об’єкти соціальної сфери,
– сказав він.

Також він додав, що ці ж служби поінформовані щодо алгоритму дій у випадку ворожих обстрілів.

У "Миколаївоблтеплоенерго" повідомили, що в місті опалювальний період починається, якщо протягом трьох діб середньодобова температура зовнішнього повітря становить +8 градусів за Цельсієм і нижче.

Разом з тим, поки що така температура не передбачається до кінця жовтня,
– зазначили на підприємстві.

Водночас там підкреслили, що після рішення виконкому Миколаївської міської ради про початок опалювального сезону, "Миколаївоблтеплоенерго" протягом кількох діб готове запустити всі котельні у місті.

40 громад Тернопільської області вже почали опалювальний сезон. На сьогодні в регіоні працює 796 котелень (68%).

Теплопостачання подається у 325 (73%) дитячих садочків, 404 (70%) заклади освіти, 48 (84%) закладів охорони здоров’я та 718 (100%) житлових будинків.

Якщо середньодобова температура повітря буде суттєво зростати, громади області можуть самостійно приймати рішення про призупинення опалювального періоду на кілька днів.

Також мер Тернополя Сергій Надал попросив містян у випадку будь-яких проблем з опаленням звернутися до підприємства, що обслуговує будинок чи ОСББ, для вирішення ситуації. Надал запевнив, що працівники підприємств та аварійних служб працюють у посиленому режимі, щоб забезпечити вчасний запуск котелень та теплопостачання до осель.

Заступник міського голови Ужгорода Іван Завидняк розповів, що з 11 жовтня почався опалювальний сезон для закладів освіти, охорони здоров'я, культури та соціального захисту. Це сталося після того, як у місті впродовж кількох днів фіксували низьку температуру.

Завидняк також наголосив, що в більшість закладів освіти тепло подають з котелень, які працюють на природному газі. Крім того, також є генератори як у школах і садках, так і у лікарнях.

Заступник міського голови Хмельницького Василь Новачок зазначив, що опалювальний сезон в місті офіційно ще не розпочали. Однак додав, що 10 жовтня тепло подали, на прохання директорів, у чотири медзаклади, що розташовані в обласному центрі, зокрема, міський перинатальний центр.

Щодо загальної подачі тепла, в тому числі й в оселі хмельничан, то поки, за словами заступника міського голови, моніторитимуть погоду, яка обіцяє ще порадувати теплом. Це потрібно для того, щоб зекономити і кошти, і газ.

У підприємстві "Чернівцітеплокомуненерго" наголосили, що коли будуть тривалі похолодання, то розпочнуть опалювальний сезон.

В першу чергу подаватимемо теплоносій в заклади соціальної сфери. Як тільки буде прийнято рішення про початок опалювального сезону – неодмінно повідомимо,
– підкреслили у "Чернівцітеплокомуненерго"

Там також закликали балансоутримувачів завершити перевірку з підготовки будинків до опалення.

У Сумській міській раді підкреслили, що дитячі садки, школи та лікарні з 11 жовтня можуть вмикати опалення. Це сталося після того, як 9 жовтня в освітніх закладах температура повітря у приміщеннях становила 14 – 16°C, а 10 жовтня – на пів градуса нижче.

Водночас там зазначили, що за теплої погоди, яку наразі прогнозують, подачу тепла можуть припинити.

Голова Одеської ОВА Олег Кіпер пояснив, коли дадуть опалення в обласному центрі та інших містах на Одещині, які використовують централізоване теплопостачання. Він наголосив, що мовиться про орієнтовні дати.

Першим тепло отримає Подільськ – це має статися 11 листопада. В Одесі опалення запрацює 13 листопада. В Ізмаїлі та Теплодарі увімкнуть тепло 15 листопада. А 20 листопада опалювальний сезон почнеться у Чорноморську, Южному та Білгород-Дністровському.

Очільник Полтавської ОВА Філіп Пронін повідомив у четвер, 9 листопада, що у регіоні стартував опалювальний сезон. Відповідне рішення ухвалили усі громади Полтавщини.

З 8 листопада почали подавати тепло котельні Щербанівської громади, а від сьогодні запрацювали котельні у Горішньоплавнівській громаді. Водночас підходять до завершення роботи з підключення житлових будинків і закладів соціальної сфери.