У якому випадку вигідно змінювати вид пенсії

Якщо у пенсіонера інвалідність III групи, то у такому разі, якщо є достатньо страхового стажу – пенсія за віком виходить вигіднішою, ніж пенсія з інвалідності III групи.

Читайте також: Доплата до пенсії від ООН: хто зможе її отримати

Тобто, якщо особа з III групою інвалідності отримує 50% пенсії за віком — 1 934 гривень, в той час, як мінімальний розмір виплат за віком — 2 600 гривень для осіб із відповідним стажем.

Проте, якщо у пенсіонера інвалідність І чи ІІ групи, то у цьому разі ймовірність того, що пенсія по інвалідності буде вигіднішою, ніж пенсія за віком - доволі висока, адже розмір виплат буде більшим.

Водночас переведення з одного виду пенсії на інший відбувається з дати подачі заяви за матеріалами пенсійної справи та з урахуванням додаткових документів про стаж або стаж та заробіток, які не враховані у пенсійній справі, у тому числі після призначення пенсії.

Коли призначається пенсія

  • Пенсія по інвалідності

Пенсія з інвалідності призначається, якщо людина втратила повну або часткову працездатність внаслідок хвороби, а також каліцтва, не пов’язаного з роботою та інвалідності з дитинства.

Як відомо, розмір пенсії з інвалідності призначається в таких розмірах:

  • особам з інвалідністю І групи – 100% пенсії за віком,
  • особам з інвалідністю ІІ групи – 90% пенсії за віком,
  • особам з інвалідністю ІІІ групи – 50% пенсії за віком.

Проте, за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 Закону України.

При цьому, згідно із законодавством України, якщо громадянин отримує пенсію з інвалідності – то до стажу додатково зараховується період від дня встановлення інвалідності до дня досягнення пенсійного віку.

  • Пенсія за віком

Пенсія за віком призначається людині з дня настання у неї пенсійного віку. Право вийти на пенсію у цьому віці мають люди, страховий стаж яких становить не менше 30 років.

В цьому випадку, розмір пенсії залежить від тривалості стажу та розміру заробітної плати. Мінімальний розмір пенсії за наявності у чоловіків 35 років страхового стажу, а в жінок 30 років встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму, а саме — 2 093 гривні.