Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

Цікаво В ЄС не дійшли згоди щодо цінової стелі на російську нафту, – Bloomberg

Коли звинувачують у чомусь Україну, треба завжди чесно говорити про наслідки та говорити про першопричину. Якщо країна-терорист знищує енергосистему, то абсолютно очевидно, що без електроенергії є проблеми з прокачуванням,
– сказав міністр в ефірі національного телемарафону.

За його словами, на відміну від минулого разу, коли нафтопровід було зупинено внаслідок потрапляння у трансформаторну станцію 15 листопада, цього разу ніхто з отримувачів нафти не намагався звинуватити Україну.

Що трапилося 15 листопада

Внаслідок масованих російських ракетних обстрілів 15 листопада Україна не змогла продовжити прокачування нафти трубопроводом "Дружба". Після цього прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 15 листопада скликав екстрене засідання Ради оборони. 16 листопада транзит нафти було відновлено в результаті стабілізації енергосистеми.

Україна планує збільшити плату за транзит

  • За даними Bloomberg, Україна повідомила російську "Транснєфть", що підвищить тариф транзиту нафти на 2,1 євро – до 13,6 за тонну
  • Плата за транзит російської нафти нафтопроводом "Дружба" збільшиться з початком наступного року. Причиною для цього називають регулярні атаки Росії на українську енергосистему.