Росія намагається зменшити збитки

Росія намагається компенсувати втрати від зменшення продажів пального на європейському ринку. Відтак, ринок Китаю може стати для неї "надією на порятунок" і джерелом відновлення експортних доходів.

Читайте також Історичний рекорд: Туреччина наростила закупівлі російської нафти

Відтак, країна веде переговори щодо транспортування газу до Китаю і подальше нарощення обсягів торгівлі.

Втім, реалізація цього проєкту зіткнулася з перепонами, зокрема з проблемами у домовленостях про ціни та інших технічних питаннях.

Яких збитків зазнала Росія через санкції

Це здебільшого було спричинено різким зменшенням торгівлі з Європою. Такі показники відображають глибокий вплив європейських санкцій на російську газову промисловість та обмежує розширення взаємодії з Китаєм.

Водночас виручка "Газпрому" від продажу газу в Європі у період 2015–2019 років становила близько 3,3 мільярда доларів на місяць, тоді як виручка від продажу газу в Китай у 2023 році могла досягти 6,5 мільярда доларів за весь рік.

Росія на китайському ринку

Росія займає провідне місце на китайському ринку газу, випереджаючи Туркменістан і Австралію, яка є лідером у поставках скрапленого природного газу.

В цілому, у лютому 2024 року Китай імпортував через трубопроводи 5,346 мільярда кубічних метрів природного газу, що на 17% більше порівняно з показником попереднього року, який склав 4,558 мільярда кубічних метрів.