Про це 24 Каналу розповів доктор економічних наук Ігор Ліпсіц. Він припустив, до чого може призвести подальше знецінення російських грошей.
Дивіться також В Росії на валютному ринку паніка: як впливає курс 100 рублів за 1 долар
Загроза для Путіна
Російський рубль досягнув своєї історичної межі і опинився у трійці найслабших валют у світі. Це спершу дуже вплинуло на російську пропаганду. І навіть затьмарені нею пересічні громадяни теж помітили, що щось йде не так.
"Для росіян прямим індикатором є безпосередньо курс, ріст цін та порожні полиці. Так було у Радянському Союзі, коли почала накопичуватися ненависть до дефіциту, і коли він (Союз – 24 Канал) впав – усі радісно видихнули", – провів паралель Ігор Ліпсіц.
Ігор Ліпсіц про загрози для Путіна через знецінення рубля: дивитись відео
Якщо російська так звана влада продовжить давити на ці больові точки, то недовіра до неї там швидкими темпами зростатиме і загроза режиму Путіна посилюватиметься. Зрештою, "холодильник може перемогти телевізор".
"Холодильник" полегшить роботу тому, хто вирішить застосувати силу для захоплення влади. Згадайте, як Пригожина бурхливо вітав народ – це свідчить про те, що він втомився. Як тільки з'явиться рішучий авантюрист, всі його підтримають,
– припустив економічний експерт.
Доля російської валюти
Ігор Ліпсіц зазначив, що Путін спробував втримати рубль нижче психологічної межі – терміново змусив експортерів неформальним чином більше продати валюти. Але це викликало іншу проблему – дало сильний поштовх до зросту інфляції.
"Підвищення ставки центробанку викличе наростання інфляції. Кредит дорожчає, зростатимуть витрати виробництва, плюс до цього стане неможливо розширювати це саме виробництво. Російська економіка – це коли в одному місці залатаєш, в іншому обов'язково з'явиться якась нова діра", – додав він.
Падіння курсу рубля: основні новини
- Від початку 2023 року російський рубль почав втрачати свої позиції. Він ослаб приблизно на 25% стосовно американського долара. Таким чином грошова одиниця Росії опинилася у трійці найслабших валют серед країн, які розвиваються.
- Останній раз подібний низький курс рубля фіксували у березня 2022 року. А вже у серпня наступного він побив власний "рекорд". Аналітики припустили основну причину – дефіцит пропозиції валюти на ринку, спричинений високим попитом на неї.
- Значну роль у цьому відіграли і санкції. Хоч російська пропаганда запевняла зворотне і намагалася вчергове зазомбувати потенційних споживачів.