Три стратегії розвитку

Видання The Economist виділило три основні стратегії, які допоможуть деяким країнам зростити свою економіку за рекордно короткий час.

Читайте також Не така бідна, як здається: чому санкції не залишили Росію без грошей

  • Нарощування високотехнологічного виробництва

Індія, Індонезія та Саудівська Аравія хочуть перетворити свою дешеву робочу силу на перевагу. Вони планують зосередитися на створенні заводів, що вироблятимуть складні товари з високою доданою вартістю, наприклад комп'ютери чи ракети.

Для цього країни планують запровадити податкові пільги, обмежувати імпорт і заохочувати іноземні інвестиції. Проте їм також доведеться стикнутися з високою конкуренцією та кризою технологічного прогресу.

  • Природні ресурси та зелений перехід

Індонезія, Камбоджа та Кенія планують використати свої природні ресурси для покращення економічного стану. Акцент буде зроблено на рідкісноземельних металах та мінералах, які необхідні для зеленого переходу.

Ризиками такого підходу є низька продуктивність та зниження глобального попиту на "зелені" товари.

  • Глобальні хаби

ОАЕ, Саудівська Аравія та інші країни перської затоки спробують стати місцем, де ведеться світовий бізнес. Для цього у них є три стратегії – залучення торгівлі, розвиток туризму та впровадження високих технологій.

Проте процес може зазнати складнощів, адже ці країни сильно залежать від робочої сили з закордону, не можуть розвивати приватний сектор і мають обмежений час до зниження попиту на нафту.