Що буде з цінами восени

Експерт Борис Кушнірук, у коментарі 24 каналу, зауважує, що в серпні продукти мають тенденцію до зниження, або як мінімум до стабілізації.

Читайте також Ексклюзивно для читачів 24 каналу: як отримати бонус від криптобіржі Bybit

Борис Кушнірук

Економічний експерт

Початок осені – сезон городини, збільшення пропозиції якої тягне ціни на продукти вниз. Але загалом ціни зростатимуть. Цінова ситуація відрізнятиметься, зокрема, залежно від регіону країни. Очевидно, що ситуація на Півдні, Сході та Півночі буде гіршою, ніж на Заході України.

Також експерт підкреслив, що ціни залежатимуть від низки факторів. Мовиться про: ціни на енергоносії (газ, електроенергію), монетарну політику НБУ, курс гривні та фактору війни. З ним погоджується Олег Пендзин й зауважу, що вартість міжнародної фінансової допомоги та ціна нафти теж вплине на ціни.

На скільки прогнозовано зростуть ціни

Олег Пендзин вважає, що ситуація щодо цін загалом буде стабільною. На його думку, овочі дешевшатимуть до кінця вересня. Потім піде достатньо стрімкий ріст цін на овочі. Хліб буде дорожчати, оскільки внутрішні ціни на зерно наближатимуться до світових. Автоматично будуть трохи дорожчати м’ясні та молочні продукти.

Олег Пендзин

Економічний експерт

Від нинішнього рівня ціни виростуть ще на 8 – 9% до кінця року. Загальний ріст цін на продукти порівняно з минулорічним рівнем сягатиме 35 – 38%. Це немало, але не випадково. Бо ж Національний банк прогнозує, що до кінця року інфляція сягатиме 31%. Зараз ми вже маємо 22,5% інфляції.

Фактор інфляції

Що ж до індексу споживчих цін – наприкінці року інфляція сягне діапазону 25 – 30%, нагадує Віталій Ваврищук.

Віталій Ваврищук

Голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU

На жаль, на сьогодні немає свідчень того, що інфляція в річному вимірі почне уповільнюватися найближчим часом. Проблеми з пропозицією товарів та послуг залишаються значним, залишаються високими ризики девальвації гривні у середньостроковій перспективі. Загалом вже з осені і принаймні до кінця 2023 року Україна житиме з інфляцією вищою за 20%.

З іншого боку різке зниження внутрішнього попиту через еміграцію населення та падіння доходів пригальмовує інфляцію, що стримуватиме ріст цін вважає експерт.

Що відбувається з інфляцію в Україні

  • У липні інфляції склав 22,2% річних. На думку голови Мінфіну Марченка, цей рівень – досить високий, якщо порівняти з довоєнним станом, однак не критичний в умовах війни.
  • Нацбанк прогнозує, що до кінця цього року рівень інфляції перевищить позначку у 30%.
  • Інфляція демонструє зростання загального рівня цін, що відображує зниження купівельної спроможності грошової одиниці. Зауважте, що чим вищий рівень її рівень в країні – тим більшу загрозу він несе для економіки.