Щоб ефективніше використовувати гроші і не субсидіювати забезпечених громадян, Мінсоцполітики хоче краще контролювати призначення субсидій. Для цього залучатимуть і державу, і громадян.
Читайте також: Як на субсидію в Україні впливають грошові перекази з-за кордону
Про це під час прес-брифінгу повідомив генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко.
Раніше ми вивчали доходи претендентів на отримання субсидій, а тепер це – вивчення майнового стану домогосподарства,
– нагадав Музиченко.
Це значить, що якщо ви купуте, наприклад, нерухомість, або маєте якісь інші великі покупки, вашу субсидію можуть переглянути. Мінсоц вже створив відкритий реєстр отримувачів субсидій, де є інформація про домогосподарства, яким зараз призначено або які раніше отримували субсидію. Також діє "гаряча лінія" (1545), куди громадяни можуть повідомити інформацію про отримувачів субсидій, чий майновий стан значно кращий, ніж вони декларують перед Мінсоцполітики. Далі будь-яку інформацію, яка надходитиме, Мінсоц перевірятиме і надаватиме органам, які призначають субсидії на місцях.
Читайте також: Субсидії для пенсіонерів, які працюють: у Мінсоцполітики розповіли деталі
Згодом міністерство пропонує розділити функції надання субсидії і контролю за цим наданням. Адже сьогодні контролюють надання субсидій ті, хто їх і призначає, і це не правильно, вважають у міністерстві. В уряді вже підготували законопроект про систему контролю за витрачанням бюджету на соціальну підтримку.
Також у Мінсоці пропонують переглянути критерії надання субсидій. Але коли міністерство розробить нові критерії – точної дати немає. За словами Музиченка, для цього потрібно опрацювати дуже багато інформації.
Ще одна проблема, яку бачать у Мінсоці – відсутність відповідальності за неправдиві відомості про свій майновий стан. І це не стимулює отримувачів субсидій бути чесними. Однак ввести таку відповідальність не запропонували.
Читайте також: Як олігархи заробляють на субсидіях: проста схема