У "ПриватБанку" привітали це рішення, назвавши його тріумфом.

Велика палата Верховного суду ухвалила історичне рішення у справі за позовом Олександра Дубілета, яке робить неможливим повернення націоналізованого у 2016 році "ПриватБанку" його колишнім власникам,
– йдеться у повідомленні.

Цікаво "ПриватБанк" скасує плату за обслуговування для бізнесу на рік: які умови

Колишній голова правління банку Олександр Дубілет раніше намагався визнати недійсним договір про купівлю "ПриватБанку" державою за 1 гривню. Внаслідок нього держава набула у власність 100% акцій "ПриватБанку".

Господарський суд у Києві закрив справу, а Північний апеляційний господарський суд скасував це рішення і повернув справу в першу інстанцію. Тоді "ПриватБанк" подав касацію.

Касаційний господарський суд у Верховному суді попросив Велику палату розв'язувати правову проблему щодо застосування нового так званого "закону про банки", який передбачає, що колишні власники банку можуть отримати лише грошове відшкодування за нього.

Рішення Верховного суду підтвердило безапеляційність застосування "антиколомойського" закону №590-ІХ, який прямо забороняє повернення акцій виведених з ринку банків їх колишнім власникам.

У "ПриватБанку" також заявили, що від цієї справи залежав подальший розгляд ще понад 40 подібних позовів, за допомогою яких колишні власники "ПриватБанку" та їхнє оточення намагались оскаржити законність націоналізації.

НБУ перевірить всі українські банки на стабільність

  • У 2023 році НБУ планує оцінити стійкість банків та банківської системи України. Цей крок потрібен для забезпечення макрофінансової стабільності та стійкості банківського сектору.
  • Таким чином, регулятору вдасться виявити реальний стан справ сектору після проходження найгострішої фази поточної економічної кризи. У результаті Нацбанк зможе оцінити життєздатність бізнес-моделей фінустанов та визначити справжню потребу в капіталі найбільших банків.