Редакція 24 Каналу зібрала поради, які допоможуть більш раціонально витрачати свої кошти.
Актуально Як і за що можна отримати 900 гривень на оплату комуналки
1. Формувати невелику "подушку безпеки"
В першу чергу потрібно не витрачати усі зароблені гроші в один день, а відкладати хоча б невелику частину на випадок, якщо вони терміново знадобляться.
Ви ніколи не розбагатієте, якщо витрачатимете усе, що заробляєте. Я розумію, якщо у вас не дуже велика заробітна плата, то важко відкладати частину та накопичувати резерв. Але що ви будете робити, коли зламається комп'ютер на якому ви працюєте щодня? Якою б маленькою не була ваша зарплата, візьміть за правило завжди відкладати 10% на окремий рахунок і формувати резерв із цих грошей,
– каже засновниця Izibank Анна Тігіпко.2. Турбуватися про збільшення свого доходу
Важко, але варто ментально себе привчити до більшого доходу. Якщо приділяти хоча б 10 хвилин на день на пошук рішень для збільшення своїх прибутків, це дозволить ефективніше витрачати свій час.
Думка "Гроші знецінюються, тож не варто їх накопичувати" – підсвідомий шлях до бідності. Для більшості, краще сьогодні жити на широку ногу й не турбуватись про завтрашній день. Такі дії заважають йти вперед та більше заробляти,
– радить Анна Тігіпко.
3. Контроль своїх витрат
Інша шкідлива звичка – витрачати кошти, забуваючи про це. Краще перевести більшість коштів на безготівковий розрахунок. Якщо розплачуватись банківською карткою, то у мобільному додатку буде відображатися історія витрат.
Краще спочатку здійснювати необхідні та великі покупки, а потім купляти те, що менш потрібно. Так ви будете впевнені, що всі обов'язкові платежі здійснено та у вас є все, що потрібно в першу чергу.
4. Інвестиції у свій розвиток
Кожній людині, особливо тій, яка уже досягла успіху, важливо не зупинятись і продовжувати займатися саморозвитком. Тільки у бідних людей, на відміну від заможних, є поняття "вбити час". Успішні люди інвестують у своє майбутнє.
Для того, щоб мати хороший прибуток і займатися тим, що подобається, потрібно почати боротьбу з власною лінню і страхом зазнати невдачі. Для того, щоб досягти успіху, потрібно мати сміливість вийти з зони комфорту та почати йти до своїх мрій.
Нагадаємо, за словами фінансового експерта Василя Матія, валюту потрібно мати завжди, а не тільки тоді, коли "на ринку віє небезпекою". Тобто, не варто бігти в обмінники й одразу скуповувати долари на всі заощадження. Водночас не варто й вичікувати моменту, щоб по кращому курсу купити.