Таку думку сайту "24" висловив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

За його словами, насправді декларації мають подавати всі громадяни. Та враховуючи те, в який спосіб це зроблено у нас, така ініціатива не отримує підтримки серед громадян. Люди повинні розуміти, що їхні податки витрачаються туди, куди треба. Це б дозволило рухатися в правильному напрямку, як у нормальних розвинутих країнах.

Тому е-декларування – можлива спроба узаконити інструмент тиску на ЗМІ. Це може призвести до того, що чиновники будуть шукати якісь нетрудові доходи, видатки. Збирати певні можливі варіанти тиску на, в першу чергу, керівників ЗМІ,
– зазначає Бала.

Як зауважує експерт, про е-декларування треба говороти саме щодо власників. Якщо говорити про всіх інших, то треба виходити з того, що якби зобов’язати всіх усе декларувати, то ніхто б сьогодні не вижив при нинішній податковій системі. Крім того, за словами експерта, влада закликає до одного, а насправді робить протилежні речі.

Влада і НБУ закликають українців вносити в банки вклади, щоб піднімати довіру до фінустанов. Як можна класти гроші на депозит, якщо не введено податок на депозит? По-друге, е-декларації показали, що чиновники і політики тримають гроші готівкою, а не в банках. Це приклади, які говорять про зворотні дії влади,
– наголосив Бала.

Нагадаємо, Комітет з протидії корупції підтримав редакцію президентського закону "Про запобігання корупції" до другого читання, яка звільнить військовослужбовців від декларування до 1 квітня.

У залі депутати з провладних фракцій внесли свої правки до цього закону, порушивши регламент та висновки профільного комітету.

Ці поправки пропонувала нардеп Тетяна Чорновол, однак вони були відхилені рішенням антикорупційного комітету, бо пропонували змінити статті, які згідно з регламентом мали би залишитись незмінними. Чорновол запропонувала встановити в законопроекті, щоб електронні декларації подавали, зокрема, і кандидати в депутати, головні редактори та засновники ЗМІ, керівники органів громадських об'єднань, що здійснюють діяльність, пов'язану із запобіганням корупції, а також представники громадських рад та рад доброчесності при держорганах.

Читайте також: Е-декларування: як "бідні" можновладці виявилися багатими мільйонерами