Кремінь в ефірі "Радіо Свобода" при цьому наголосив: усі ми – громадяни України. І додав, що поняття "російськомовний українець" – це маркер, запроваджений російською ідеологією.

Дивіться також Школи та виші порушують мовний закон: Кремінь розповів про звернення

Чи можна назвати українцями тих, хто говорить російською

Кремінь при цьому зауважив: саме про це йдеться у рішенні Конституційного Суду України.

Мовний омбудсмен також повідомив, що в Україні треба ухвалити Програму сприяння опануванню української мови як державної.

І додав: українська є обов'язковою для Збройних Сил України та панівною у всіх сферах життя.

І незалежно від того, чи це національні спільноти, чи це іноземці, всі повинні володіти українською мовою на території Української Держави. Адже це мова освітнього процесу та майбутнього. І це свідомий вибір мови незламної нації,
– зауважив мовний омбудсмен.

Чому не варто українців називати "російськомовними"

  • Свого часу Уповноважений із захисту державної мови вже розповідав, чому не варто українців називати "російськомовними".
  • За словами Тараса Кременя, це поняття – один із наративів російської пропаганди. Його кремль роками використовував для внутрішнього розколу української нації.
  • Росія постійно насаджувала міф про те, що Україна – неоднорідна, поділена на українськомовні та російськомовні регіони, додав мовний омбудсмен.
  • Також повідомив: у рішенні Конституційного Суду України від 14 липня 2021 року мовиться про те, що є громадяни України, які свого часу були зросійщені.