Ірина Петрів разом із сином перебуває у Швейцарії. Вона розповіла, як відбувається навчання її дитини і з якими труднощами хлопець зіштовхується під час здобуття освіти.
Читайте "Дитина знепритомніла": що під час навчання за кордоном загрожує українським учням
Як українські діти-біженці навчаються у школах Швейцарії
Петрів зазначила, що її син – п'ятикласник. Він навчається одразу в трьох школах. Офлайн відвідує місцевий навчальний заклад у Цюриху. Хлопець вчиться в інтегрованому класі разом з іншими немісцевими дітьми. Вивчає німецьку, англійську мови, мистецтво та спорт. Української мови, літератури та історії України у цій школі для вивчення немає.
Відтак жінка розповіла, що її син продовжує здобувати освіту в українській школі онлайн. Також відвідує місцеву українську суботню школу, аби перебувати в українському середовищі. Це важливо, аби не забути рідну мову та традиції.
У цій суботній школі українські вчителі викладають рідну мову, літературу, історію та народознавство. Діти вчаться у приміщенні англійської школи, яка у вихідні не працює. Заклад також організував роботу українського хору та майстер-класи з українським контекстом.
При цьому Ірина зазначає: їм дуже бракує українського середовища. І наголошує, що діти сильно завантажені через навчання, тож не встигають читати українські книги та дивитися мультики рідною мовою. Відтак іноземна мова поступово заміщає українську. Бути на контакті з Україною все ж допомагають українські школи.
До теми Чи обов'язково учням, які з кордоном, паралельно вчитися в українській школі
Як вчаться українські школярі за кордоном
Заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко в ефірі національного телемарафону нагадав, що для українських школярів за кордоном передбачено кілька варіантів навчання:
- онлайн у своїй українській школі;
- "сімейна" форма;
- Міжнародна українська школа (МУШ) – екстернатна форма навчання. Її підтримують 38 європейських закладів освіти.