Експертиза буде обов'язковою. Перевірятимуть навчальну літературу, яку виготовляють за кошти держави.

Читайте Російські твори викинули з програми: що вчать школярі на уроках зарубіжної літератури

Підручники відправляють на експертизу

Українські підручники перевірятимуть на дотримання вимог законодавства. Перевірятимуть навчальну літературу, яку використовують у дитсадках і школах. Відповідатиме за процес визначена МОН держустанова.

Також, відповідно до рішення уряду, визначать необхідні вимоги до інтерактивних електронних додатків до шкільних підручників.

Ці заходи повинні поліпшити якіть підручників та навчально-методичної літератури.

До теми Якісні авторські матеріали: дистанційна школа надає учням безплатний доступ до навчання

Які твори вчать на зарубіжній літературі замість російських

  • У 2022 році вчителі зарубіжної літератури у школах попрощалися з Пушкіним, Лермонтовим, Достоєвським, Чеховим, Булгаковим та всіма іншими творцями письменства держави-агресора. Натомість їх замінюють творами світової літератури.
  • Учителька зарубіжної літератури Тамара Кам'янецька розповіла, що російські твори у шкільній програмі замінюють, в основному, за принципом "жанр на жанр".
  • Так, вивчення творчості Івана Крилова, який писав байки, замінили на творчість французького байкаря Жана де Лафонтена. Діти вчать його байку "Зачумлені звірі.
  • Методистка Хмельницького обласного інституту післядипломної освіти з зарубіжної літератури Юлія Каліночкіна також наголосила: твори російських письменників варто було вилучити ще у 2014 році.
  • За її словами, не можна виховувати дитину на прикладах героїв радянських, чи то російських, чи то білоруських творів, в яких існує тоталітарна система цінностей.
  • Окрім зарубіжної літератури, каже Каліночкіна, у шкільній програмі цьогоріч зазнали змін історія України, основи здоров'я та захист України.