В ефірі ранкового шоу на 24 каналі шеф-редактор порталу "Освітня політика" зауважив, що не знає жодного високопосадовця, який би виступав за скасування ЗНО. Також відзначив, що не знає жодного ректора, який би сьогодні це публічно лобіював.

Читайте також Скасують чи перенесуть ЗНО в Україні: гучна заява Шмигаля

"Ніяких шансів немає, що ЗНО скасують. Думаю, що це штучно роздмухана хвиля", – припустив він.

За словами Віктора Громова, необхідно займатися реальними проблеми в освіті, про які нічого не говорять. Зокрема, він пояснив, що це стосується і модернізації ЗНО. Адже зовнішнє незалежне оцінювання вимагає вдосконалення, приведення у відповідність з інформаційною епохою.

"ЗНО буде. Я 100% вам це гарантую", – наголосив заслужений вчитель України.

Чи є альтернатива ЗНО

На думку шеф-редактора порталу "Освітня політика" за лічені тижні до початку нового навчального року не можна створити альтернативу зовнішньому незалежному оцінюванню. Хоча й додав, що, наприклад, в Ізраїлі є практика психометричного комплексного тексту. Але це також є своєрідною формою ЗНО.

Також він розповів, що у Німеччині вступають за середнім балом атестату. Однак роботи спеціального випускного іспиту перевіряють не працівники школи. Тому теж є своєрідний елемент ЗНО.

Немає про що говорити. Треба думати про те, як забезпечити з санітарних позицій максимально безпечні умови,
– наголосив Віктор Громов.

Що відомо про імовірне скасування ЗНО

  • 15 та 17 червня в Україні мало відбутися пробне тестування. Втім його скасували через складну епідеміологічну ситуацію з COVID-19. Згодом його запропонували пройти онлайн, однак сайт не витримав навантаження.
  • Через скасування пробного ЗНО українці забили на сполох, нібито в Україні взагалі хочуть не проводити тестування. Зокрема, освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що має інсайдерську інформацію про те, що влада планує взагалі скасувати ЗНО й повернутися до старої корупційної системи.

Коментар заслуженого вчителя України Віктора Громова: відео