Заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко в ефірі національного телемарафону повідомив, що серед колаборантів є і вчителі. Також розповів, чи вчитимуть вони дітей і надалі.

Важливо Частину шкіл зруйнували росіяни: як вчитимуться діти на звільненій території Херсонщини

Чи вчитимуть дітей освітяни-колаборанти

Згідно з українським законодавством, керівники шкіл можуть розірвати трудовий договір з вчителем, який став колаборантом, уточнив Вітренко. При цьому додав, що випадки зради вчителями України поодинокі. Їх задокументовують правоохоронці.

І це не лише право (розривати договори з педагогами-колаборантами, – ред.), це буде обов'язком нових керівників українських шкіл,
– уточнив заступник очільника МОН.

За його словами, учителі, які погодились на колаборацію з окупантом, не мають права в українських школах вчити дітей, які бачили звірства, вчинені тими з росіянами.

Як і скільки шкіл працює на Херсонщині

 • На Херсонщині 16 шкіл повністю зруйновані, а 48 отримали ушкодження. Через це у них неможливо відновити заняття, повідомив Вітренко.
 • У цих школах росіяни палили українські книжки і знищили меблі. При цьому окупанти селилися у найкращі приміщення, зокрема у школи. Згодом їх понівечили.
 • Зараз на території області функціонує 157 українських шкіл. Вони працюють дистанційно. За українською програмою вчиться понад 65 тисяч учнів.
 • Також чиновник розповів, як реорганізовуватимуть процес навчання на звільнених територіях Херсонщини. У МОН розглядають кілька варіантів.
 • Якщо школа непридатна до використання, і там неможливо відновити навчання, доєднуватимуть нових учнів, які там залишились, до вже чинних онлайн-шкіл.
 • На деокупованих територіях призначать нових керівників, які займатимуться відбудовою шкіл. Тільки після цього у МОН зможуть назвати кількість шкіл, які працюватимуть у змішаному режимі. Дефіциту вчительських кадрів немає.

Читайте Чи отримають зарплату вчителі з ТОТ: у Міносвіти роз'яснили

Як Херсонщина повертається до життя після окупації

 • На сьогодні пріоритетами військових є проведення зачистки та розмінування. Це пов'язано з тим, що на звільненій Херсонщині залишилось чимало окупантів, які переодягнулися в цивільний одяг. При цьому війська росіян, втікаючи, замінували усе, що тільки можна.
 • У Херсоні та в області також починають відновлювати мобільний зв'язок, роботу над електропостачанням почнуть, як тільки військові дозволять здійснювати ремонтні роботи.
 • До Херсона прибули військові адміністрації міста та області й силові структури.
 • Очільник Херсонської ОВА Ярослав Янушевич відзначив, що перед своєю втечею окупанти зруйнували усю критичну інфраструктуру, через що є проблеми з електро-, водо- та теплопостачанням.
 • Водночас на лівому березі Дніпра досі перебувають окупанти. Тому є ризик, що вони хаотично обстрілюватимуть деокуповану територію Херсонщини.
 • Тому керівник ОВА закликав місцевих мешканців евакуюватися до більш безпечних регіонів. Янушевич підкреслив, що обласна військова адміністрація буде всіляко допомагати громадянам.