Керівниця освітніх програм GoGlobal Любов Залюбовська розповіла 24 Каналу про проєкт. І, власне, ті виклики, які зараз постають перед школярами.
Дивіться також Освітній комітет рекомендував Раді погодити законопроєкт про освітні гранти
Освітні можливості для дітей
Esteam – це програма, яка включає в себе комплексне вивчення підприємництва, інновацій, технологій, науки та винахідництва. Згодом до цього переліку додалося і мистецтво.
"Ця методика не є новою. Почалася вона просто зі Steam – інтеграційного методу, де діти і студенти могли працювати над власними проєктами і на практиці застосовувати знання з різних предметів", – пояснила Залюбовська.
Для українських дітей його впроваджують, аби показати значення наук для подальшого життя і мотивувати. Ба більше – це можливість перекласти такі науки, як фізика, хімія, математика у практичну площину. Особливо це важливо під час війни, коли школярі не мають змоги повноцінно навчатися.
"Наприклад, зараз сільська місцевість саме в когнітивних навичках відстає від міста років на два, і це також величезна проблема. Ми працюємо з прикордонними, прифронтовими населеними пунктами, громадами, тобто де діти вже більше чотирьох років працюють в онлайні і не можуть збиратися в офлайн великими групами. Наша основна мета – це показати і надати їм можливості", – пояснила керівниця освітніх проєктів.
Виклики, що постають перед школярами
Вже біля чотрирьох років в Україні немає повноцінного освітнього процесу. Спочатку це було пов’язано із пандемією Covid-19, потім війною, яка триває наразі. Особливо складно дітям із прифронтових регіонів, які увесь час обстрілює Росія.
"Я бачу вирішення проблеми у системному підході, який дасть можливість власне школам на місцях організовувати такі програми. Ми зараз виписуємо чітку методологію, як це можна пропрацювати, пілотуємо формати в різних навчальних закладах. І за пів року, сподіваємося, зможемо дати вчителям повний гайд по навчанню", – розповіла вона.
Інша проблема ховається у психоемоційному стані. Оскільки під час повітряних тривог і обстрілів неможливо повноцінно сконцентруватися на навчанні.
"Ми намагаємося шукати можливості, де можна вивести дітей в безпечні регіони, і де вони в іншій обстановці змогли б сфокусуватися на програмах, надолуженні навчання. От старшокласників ми вивозимо в Закарпаття, проводимо для них інетнсиви, а потім намагаємося підтримати їх онлайн по їхньому поверненню. Але – це надто важко, особливо йдуть обстріли і коли немає електрики, то про онлайн також не може йти мова", – додала Залюбовська.
Новини освіти: останнє
- У Раді підтримали посилення важливості творчого конкурсу під час вступу у 2024 році до навчальних закладів. У порівнянні з результатами ЗНО на сьогодні це 40/60 відповідно.
- В Україні розпочалася реєстрація вступників на бакалаврат. У ньому можуть взяти участь можуть вступники, які мають або цьогоріч отримають дипломи молодшого спеціаліста, фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра.
- Освітяни розробили нову методику оцінювання ефективності науково-технічної діяльності наукових установ і університетів. Там виділили основні критерії.